Atopowe zapalenie skóry (AZS) u dzieci – przyczyny, objawy azs

AZS u dzieci – charakterystyczną cechą azs u dzieci jest bardzo silne i męczące swędzenie skóry. Azs przyczyny mogą być różne, należy udać się do lekarza ponieważ azs objawy wskazują naa bardzo silne zmiany zapalne o podłożu alergicznym.
AZS u dzieci zaczyna się zazwyczaj bardzo wcześnie, ma przewlekły przebieg i często nawraca (nawet, gdy jest dłuższa przerwa od występowania objawów). AZS przyczyny należy wskazać podłoże genetyczne – przekłada się to na chory układ immunologiczny oraz wadliwą budowę naskórka.

Jeśli chodzi o AZS objawy zaczynają się często od podwyższonego wyniku poziomu przeciwciał IgE (immunoglobuliny E). Immunoglobulina ta jest białkiem biorącym udział w ewentualnych procesach alergicznych. Może być ono ukierunkowane na alergeny w pokarmach, w powietrzu itp.

Nie bez znaczenia jeśli chodzi o AZS przyczyny to ważnym punktem „zapalnym” są układ nerwowy i układ hormonalny. Na stan remisji, ale też jej braku, może wpływać poziom stresu. Stres może być powodem, dla którego zaostrza się stan kliniczny podczas AZS u dzieci.

Obecnie azs u dzieci, ale też w ogóle azs, jest coraz częściej występującą chorobą. Szacunkowe dane wskazują, że problem ten może dotyczyć ok 12 – 24% populacji europejskiej.

AZS u dzieci jest zwykle rozpoznawane we wczesnym okresie życia, a wśród dzieci AZS objawy pierwszy raz pojawiają się w pierwszym roku życia dziecka.

Gdy na skórze dziecka występują azs objawy takie jak np zmiany skórne z silnym swędzeniem to na pewno wskazana jest wizyta u lekarza dermatologa. Lekarz dermatolog na podstawie wskazanych objawów może zdiagnozować azs u dzieci. Diagnoza nie jest łatwa, ponieważ wiele chorób skóry może mieć podobny przebieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *