Audiobooki i ich rosnąca popularność.

W dzisiejszych czasach ludzie czytają coraz mniej książek. Wpływa na to zapewne nasz styl życia. Wielu z nas pracuje do późnych godzin wieczornych, a po pracy wykonuje także swoje obowiązki domowe. Sprawia to, że Polacy często wolą po prostu włączyć telewizję niż przeczytać dobrą książkę.

 

Ponadto ceny książek potrafią być bardzo wysokie – szczególnie jeśli ktoś chciałby posiadać na własność wszystkie najnowsze tytuły wydawnicze. Cena książki w miękkiej oprawie to zazwyczaj około trzydziestu złotych, ta w twardej oprawie potrafi kosztować nawet siedemdziesiąt lub sześćdziesiąt złotych. Jednakże warto jest czytać przynajmniej kilka książek w roku. Ogromna liczba czytelników zgodnie twierdzi, że czytanie książki to najlepsza forma relaksu. Czytając książki możemy oderwać się od rzeczywistości i poszerzać nasz zasób słownictwa.

 

ab1

 

Obecnie bardzo popularne są audiobooki dla dzieci – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, których dzieci uwielbiają książki, a które są za bardzo zapracowane, żeby znaleźć czas na czytanie pociechom. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko może w każdej chwili odsłuchiwać książkę. Jest to bardzo wygodne, chociażby podczas wizyty z dzieckiem w przychodni. W takiej sytuacji wystarczy, że włączymy dziecku audiobooka, a nie będzie się ono niepotrzebnie nudzić nawet, jeśli oczekiwanie w kolejce znacznie się przedłuży.

 
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także audiobooki lektury – mogą one zawierać nie tylko nagrany tekst samej lektury, ale także dołączone do niego opracowanie, dzięki któremu uczeń będzie mógł lepiej uporządkować sobie pewne wydarzenia mające miejsce w lekturze. Dodatkowo uczeń będzie mógł zapoznać się z faktami dotyczącymi autora książki oraz reszty jego twórczości. Może to zainteresować go i skłonić do zapoznania się z innymi dziełami danego autora. Poza tym lektury w formie audiobooków doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy uczeń pragnie przypomnieć sobie lekturę przed sprawdzianem, ale nie chce czytać jej od nowa. W takim wypadku może on włączyć audiobooka i odsłuchiwać tekst podczas wykonywania innych czynności. W ten sposób lepiej zapamięta on treść lektury, co poskutkuje uzyskaniem lepszej oceny na sprawdzianie. Doskonałym prezentem dla wielu osób, bez względu na okazję, mogą być audiobooki poradniki.

 

ab6

 

Każdy z nas chciałby uczyć się nowych, interesujących nas rzeczy – ale często nie mamy na to czasu. Jeśli otrzymamy taki poradnik, będziemy mogli odsłuchiwać go nawet w drodze do pracy czy na uczelnię. Audiobook można odsłuchiwać wiele razy, dzięki czemu można lepiej zapamiętać informacje. Wiele osób preferuje taką formę, ponieważ ludzie często mają tendencję do szybszego zapamiętywania tego, co było im dane usłyszeć. Poza tym wielogodzinne czytanie, szczególnie w słabym świetle, może powodować podrażnienia oczu. Po wielogodzinnym dniu pracy często nie mamy ochoty dodatkowo męczyć oczu czytaniem książek. Poza tym seniorzy często mają problemy ze wzrokiem i trudno im jest czytać wieczorem przy gorszym świetle. Audiobook jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich fanów książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *