Czy tran można zażywać przez cały rok?

Wielu z nas zna doskonałe właściwości tranu i chętnie podaje tran w okresie jesienno-zimowym. Często pada jednak pytanie, czy tran można zażywać przez cały rok. Zastanówmy się, czy jest to dobre dla zdrowia.

Witamina D – czy istnieje ryzyko przedawkowania?

Główne wątpliwości, które wiążą się z zażywaniem tranu dotyczą poziomu witaminy D. W naszym klimacie, gdy w okresie zimowym nie ma zbyt wiele słońca przyjmowanie tranu wydaje się większości osób oczywiste. Nikt nie obawia się, że do organizmu dostanie się za dużo witaminy D. Problem natomiast pojawia się w lecie. Czy faktycznie można tę witaminę przedawkować?

centercropOtóż faktycznie, ryzyko przedawkowania witaminy D jest realne, ale tylko wtedy, gdybyśmy bez żadnego filtra wystawiali nasze ciało na promienie słoneczne przez dłuższy czas. W praktyce rzadko kto to robi, bo większość osób stosuje jednak kremy z filtrem. Filtry blokują wytwarzanie witaminy D na skórze, a zatem stanowią barierę, która zapobiega nie tylko skutkom szkodliwego promieniowania UV, ale również ewentualnemu przedawkowaniu witaminy D.

Tran w płynie uzupełni witaminę D

Skoro już wiemy, że ryzyko przedawkowania witaminy D jest minimalne, to warto suplementować witaminę D przez cały rok. Jest ona istotna dla funkcjonowania organizmu, zwłaszcza dziecięcego, także w lecie, dlatego także w tym okresie warto zażywać tran. A jaki tran dla dzieci wybrać? Najlepiej taki, który ma skład przygotowany z myślą o dzieciach, a więc nie ma rybiego posmaku i ma przyjemny owocowy smak. Tutaj polecany jest przede wszystkim tran np. http://www.sanostol.pl/produkty/sanostol-tran.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *