Czy wczasy w Gruzji to dobry pomysł?

„Gruzja wczasy” to jedno z popularnych haseł w wyszukiwarce. Może to wynikać z tego, że jest to kraj trochę jeszcze przez Polaków nieznany, nieodkryty, może nie kojarzący się z niczym. Gruzja (wczasy i wakacje sprawdź na czajkatravel.pl) to kraj, który w swojej historii dużo przeszedł, jednak ciągle walczy o rozwój i lepszy byt dla swoich obywateli. To kraj pysznego, chociaż trochę ciężkiego jedzenia, ciepłych i przyjaznych ludzi oraz niesamowitych widoków.

Zazwyczaj na myśl o urlopie przychodzą nam do głowy takie kraje jak Włochy, Hiszpania, Grecja, bo to właśnie te państwa były od lat uznawane za idealny kierunek na wczasy. Gruzja raczej nie jest wymieniania w gronie faworytów do spędzenia tam swojego wakacyjnego czasu odpoczynku od szkoły czy pracy. Wycieczki do Gruzji stają się jednak z roku na rok coraz bardziej popularne, głównie z powodu tanich połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Gruzją. Przy odrobinie szczęścia i śledzenia ofert lotnisk, można dostać się tam za mniej niż 200 złotych. Gruzja przyciąga przede wszystkim swoją naturą – góry Kaukazu, rozciągające się stepy i wciąż jeszcze dzikość terenów, powodują, że wycieczki do Gruzji zostają w pamięci na długo i są czymś, o czym z chlubą można opowiadać znajomymi.

Ten kraj ma jednak wiele oblicz do pokazania. Znajdzie się tam coś ciekawego dla każdego, nawet dla osób, dla których chodzenie po górach, ognisko w wiosce przy granicy z Armenią czy jazda konno po stepie to nie wczasy. Gruzja bowiem posiada kilka kurortów nadmorskich, m.in. Batumi, które w Polsce jest znane głównie dzięki piosence o herbacianych polach. Nad Morzem Czarnym również można spędzić udane wczasy, zwłaszcza, że w lecie temperatury są tam bardzo wysokie. Po odpoczynku nad morzem można wybrać się do stolicy czyli Tbilisi, gdzie architektura zdecydowanie jest bardzo europejska. Wycieczki do Gruzji to wspaniała okazja, żeby poznać trochę odmiennej, albo bardzo ciekawej kultury, najeść się pysznego jedzenia oraz zaprzyjaźnić się z Gruzinami i miło spędzić wczasy w Gruzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *