Dystrybucja sprzętu i rozwiązań IT

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i zastanawiasz się skąd po atrakcyjnych cenach wziąć sprzęt komputerowych lub rozwiązania IT? A może właśnie prowadzisz sklep zajmujący się sprzedażą sprzętu komputerowego i planujesz zmianę dystrybutora?

akcesoria komputeroweSzukając niskich cen sprzętu IT dla swojej firmy – możesz skorzystać z kilku możliwości. Pierwsza – najpopularniejsza – polega na skorzystaniu z ofert sklepu stacjonarnego i poprzez bezpośredni kontakt z właścicielem szukanie możliwości uzyskania zadowalającego rabatu. Jest to rozwiązanie dobre przy jednorazowym kupnie niewielkiej liczby sprzętu.

Jednak dystrybucja akcesoriów komputerowych odbywa się również w Internecie – to tam cena wyjściowa sprzętu komputerowego jest znacznie niższa niż w sklepach tradycyjnych. Jest to spowodowane kilkoma kwestiami. Po pierwsze właściciel sklepu internetowego poprzez to, że działa w sieci redukuje koszty. Znacznie mniejsza liczba personelu, który obsługuje sklep, nie musi posiadać własnej powierzchni handlowej, oraz wyposażenia sklepu które wiązałyby się z większymi kosztami oraz wiele innych czynników wpływających na oszczędności.

abc data logo

Dzięki temu, że działa w Internecie – może lepiej zaprezentować swoje towary poprzez szczegółowe opisy każdego z nich oraz oczywiście sklep internetowy działa 24h na dobę, 365 dni w roku, przez co klient o każdej porze dnia może sprawdzić interesujący go produkt, a nie czekać aż sklep zostanie otwarty. Warto również zaznaczyć, że dostawca rozwiązań IT, który działa w Internecie staje się marką globalną, dzięki czemu może pozyskiwać klientów z każdego zakątka Polski, a nawet świata. Internet zapewnia szerokie możliwości jeżeli chodzi o reklamę oraz późniejsze przeprowadzanie badań na temat potrzeb klientów. Jednak przez to, że ceny w sklepach internetowych są niższe niż w tych tradycyjnych ciężej właścicielowi przedsiębiorstwa, który jednorazowo kupuje znaczną ilość sprzętu IT uzyskać atrakcyjne rabaty. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu sprzedającego sprzęt komputerowy będziesz potrzebował kontaktu z dystrybutorem, od którego będziesz mógł kupować towar.

akcesoria komputerowe2ABC Data jest największym dystrybutorem sprzętu komputerowego – oraz RTV i AGD. Działa na terenie 8 państw regionu. W firmie tej zaopatruje się wiele sklepów, zarówno tych dużych jak i mały, działających w sieci jak i stacjonarnie. Olbrzymią zaletą tego dystrybutora jest specjalna platforma internetowa, na której klient może zapoznać się ze szczegółami oferty oraz dokonać zamówienia. Niezależnie gdzie będziesz chciał kupić sprzęt do swojego przedsiębiorstwa to wszędzie możesz ubiegać się o specjalne rabaty. Jego wielkość oczywiście jest zależną od kilku czynników n.in. tego jak dużo sprzętu kupujesz oraz czy jest to jednorazowy zakup czy planujesz dłuższą współpracę z dystrybutorem.

Jednak nie tylko sprzętem IT możesz być zainteresowany. Nowoczesna firma nie może obejść się bez specjalnych rozwiązań IT, które wpłyną na wydajność pracowników oraz umożliwia pogłębioną analizę danych, które firma gromadzi.

źródło: www.abcdata.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *