Fullcap na polskich ulicach

Jeszcze kilka lat temu ten rodzaj czapki z daszkiem bardzo jednoznacznie kojarzył się z subkulturą hip-hopową lub też subkulturą tak zwanych skejtów. Szerokie spodnie z obniżonym krokiem, luźne bluzy z kapturami, zaś na głowach czapki z prostymi daszkami. Swojego czasu bardzo istotne jeszcze było, by na owych daszkach od spodu widniały naklejki z hologramami, które miały poświadczać oryginalność czapek. Z biegiem lat fullcap stał się elementem mody popularnej. Dziś tak naprawdę te czapki noszą ludzie związani z różnymi subkulturami lub ci, którzy nie utożsamiają się z tego typu ruchami. Dlatego też nie powinno dziwić, gdy czapkę z płaskim daszkiem zauważymy u chłopaka, który lubi ciężkie brzmienia i wyraża to swoim ubraniem, jak i u dziewczyny, która w sobotnie wieczory lubi ze znajomymi ze szkoły potańczyć w rytmie najnowszych pop-kawałków.

Czapki fullcap są swoistym znakiem rozpoznawczym całego współczesnego trendu streetwear, czyli mody wprost z ulic. Mody, która łączy w sobie luz, wygodę, ale i styl i estetykę. Dziś czapka fullcap stała się bardzo popularnym elementem wielu outfitów i coraz mniej kojarzy się z wspomnianym na początku środowiskiem muzyki hip-hopowej.
Czym jednak ów fullcap jest? Na pewno nie jest bejsbolówką, choć poniekąd właśnie od tego modelu się wywodzi. Nie jest również snapbackiem. Od czapki bejsbolowej różni ją to, że ma zupełnie prosty daszek. Zaś od snapbacka brak regulacji wielkości z tyłu lub często spotykanego półokrągłego wycięcia. Fullcap musi być więc dobrze dopasowany do głowy osoby, która go nosi.

Na polskim rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli tego rodzaju czapek. Coś dla siebie znajdą zarówno nastolatkowie, jak i osoby dojrzałe, które szukają wygodnego nakrycia głowy na luźne okazje. Fullcap jest nie tylko modny, ale i komfortowy.

Na stronie www.czapki-fullcap.pl znajdziecie recenzje różnego rodzaju fullcapów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *