Gdzie się udać z nietypowym problemem

Problemy zdrowotne stanowią dla nas zawsze nie lada wyzwanie. Przede wszystkim, martwimy się o zdrowie własne lub swoich bliskich, a czasami wręcz nie jesteśmy w stanie z powodu dolegliwości chorobowych wystarczająco jasno myśleć, planować i przewidywać.

A w przypadku zaawansowanych chorób należy podjąć odpowiednie kroki – zastanowić się, do jakiego lekarza się udać. I tak na przykład, jeśli podczas pobytu w kraju tropikalnym udało nam się złapać jakąś chorobę zakaźną, to niezbędna jest poradnia chorób zakaźnych. Tam musimy się udać, najlepiej ze skierowaniem, by uzyskać pomoc. Choroby zakaźne są o tyle problematyczne, że muszą się nimi zajmować wyspecjalizowane jednostki, właśnie ze względu na ich skłonność do rozprzestrzeniania się na inne osoby.

Jeśli dokuczają nam problemy w obrębie żył, tętnic czy naczyń limfatycznych, musimy udać się również do specjalistycznej poradni. Poradnia angiologiczna zajmuje się właśnie chorobami naczyń. Warto o tym wiedzieć, ponieważ kłopoty z żylakami czy zakrzepami zdarzają się dosyć często. Dobrze jest znać różne rodzaje poradni lekarskich, z jakimi możemy mieć styczność w przyszłości i wiedzieć pokrótce, czym się one zajmują. Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony – dobrze jest zatem zorientować się, gdzie w pobliżu funkcjonują konkretne rodzaje poradni, gdyż dzięki temu kiedy już przyjdzie nam z nich skorzystać, będziemy dobrze wiedzieli dokąd należy się w tym celu udać.

Poradnia nefrologiczna z kolei zajmuje się chorobami nerek. Tutaj zazwyczaj skierowania wydaje lekarz pierwszego kontaktu, który stwierdzi u pacjenta problemy z nerkami. Problemy te mogą być różnej natury, ale zazwyczaj objawiają się w podobny sposób. Wszelkie nieprawidłowości w składzie naszego moczu, jakie wykazuje podstawowa analiza moczu, mogą świadczyć o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu nerek. Podobnie bóle nerek, trudności w wypróżnianiu się – to wszystko objawy wskazujące na to, że być może dolegają nam właśnie kłopoty z nerkami. Wówczas powinniśmy udać się do poradni nefrologicznej – są tam specjaliści z różnych dziedzin nefrologii, zajmujący się mniej lub bardziej typowymi przypadkami. Oni na pewno znajdą rozwiązanie dla naszych kłopotów zdrowotnych z nerkami.

więcej na: http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/przychodnie-wroclaw/poradnie/poradnia-chorob-zakaznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *