Innowacyjne leczenie kanałowe

Stomatologia jest dziedziną, która cały czas się rozwija. Każdy z nas chciałby posiadać swoje piękne i naturalne zęby przez całe nasze życie. Niestety wraz z wiekiem zęby zaczynają się psuć i wypadać. Obecnie nawet trzydziestoletnie osoby przychodzą do gabinetów dentystycznych i zakładają koronki. Stomatolodzy na całym świecie próbują rozwijać tą dziedzinę nauki, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się własnymi, pięknymi zębami.

Jednym z takich innowacyjnych odkryć w ostatnim dziesięcioleciu jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Metoda ta wywodzi się z nauki, która nazywa się endodoncja. Jest już dosyć powszechnie wykorzystywana w Polsce. W każdym większym mieście w Polsce, które posiada profesjonalne i najwyższej jakości gabinety stomatologiczne, możemy spotkać się z tą metodą. Z punktu widzenia pacjenta niewiele różni się ono od zwykłego leczenia kanałowego. Jedyną różnicą jest wiszący nad nami mikroskop, który jest niezbędnym narzędziem przy wykonywaniu tego zabiegu. Skoro niczym się nie różni, to dlaczego jest to metoda o wiele lepsza i oczywiście też droższa? Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia dla dentysty dokładne przyjrzenie się naszym kanałom. Obraz jest o wiele dokładniejszy niż w przypadku zwykłego leczenia kanałowego.

REKLAMA: leczenia kanałowe pod mikroskopem – Stomatologia Impla Kraków

Dentysta ma szansę zrobić cały zabieg o wiele dokładniej i lepiej. Dzięki temu ząb zostanie wyleczony i przez długie lata możemy nie mieć z nim żadnych problemów. Jest to niezwykle ważna metoda przy leczeniu niestandardowych zębów. Jako niestandardowe uznaje się zęby, które mają nietypowo położone kanały. Bez mikroskopu, dentysta może nie zobaczyć ich wszystkich, co oznacza brak możliwości skutecznego wykonania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *