Jak dobrze zlecić druk przez internet

W obecnych czasach, przez internet możemy zrobić wszystko – od kupna butów, przez sprawdzenie wyników badań aż do zlecenia druku. Dzięki globalnemu zasięgowi Internetu jesteśmy w stanie niemalże wszystko załatwić nie wychodząc z domu. Jest to bardzo wygodna opcja dla ludzi, którzy cenią sobie spokój i nie lubią przebywania w długich kolejkach. Jednak mniej osób kupuje buty online niż zdalnie zleca wydruki.


Drukarnia internetowa, proof cyfrowy, ulotki składane, design, CMYK to najczęściej szukane frazy dotyczące zlecania druku online. Drukarnie internetowe rosną jak grzyby po deszczu. Lokalizacje różne, bo aż z Warszawy, przez Wrocław po niewielkie wsie. Często lokalizacje nie są aż tak ważne gdyż drukarnie internetowe najczęściej działają drogą wysyłkową, przez kurierów. Prosty sposób zamawiania – kilka kliknięć – i po kilku dniach mamy swoje zamówienie pod drzwiami.

dp1

No dobrze, ale co jeśli dostając nasze drukowane cudeńka nie jesteśmy z nich zadowoleni? Bo odcień tego błękitu różni się fizycznie od tego na naszym monitorze? Czy możemy składać reklamację? Oczywiście. I raczej każda drukarnia powinna przyjąć taką reklamację, ale tylko wtedy jeśli bardzo dobrze przygotujemy plik do druku. Co to znaczy? To, że należy pamiętać aby plik rastrowy ustawić w rozdzielczości przynajmniej 300 dpi z rozszerzeniem koloru do CMYK a nie RGB. To nam daje wysoką pewność, iż nasz projekt nie będzie rozpikselowany oraz zostaną zachowane jego kolory. A co jeśli druk nam się rozjeżdża? Wtedy niezastąpione są linie pomocnicze, których możemy używać w programach graficznych. Warto też poprosić drukarnię aby wysłała nam wzornik pliku do projektu, który chcemy zlecić.

us1

Te bardzo proste zabiegi zminimalizują potencjalne wpadki. Najbardziej rzetelne firmy, które prowadzą taką działalność, zawsze powinny zwrócić uwagę na projekt, który nie spełnia takich wymogów – jeśli dana drukarnia tego tego nie robi to warto rozejrzeć się za inną. Wtedy na nowo wpisujemy w wyszukiwarkę: Drukarnia internetowa, proof cyfrowy, ulotki składane, design, CMYK…

źródło: https://www.jkbprint.pl/foldery-ulotki-skladane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *