Jak się przygotować do nałożenia żelowych paznokci

Wszystkie kobiety lubią dbać o swoje paznokcie i chcą przy tym, aby ich manicure był naprawdę wytrzymały. To właśnie dlatego żelowe paznokcie szybko zyskały sporą popularność. Można je sobie wykonać już w każdym gabinecie kosmetycznym i salonie urody. Aby jednak zabieg przyniósł dobre rezultaty, trzeba się do niego przygotować. Wbrew pozorom dobre przygotowanie sprawi, że paznokcie żelowe będą trwalsze i bardziej wytrzymałe. Jak więc należy postępować przed całym zabiegiem w salonie?

manicureOczywiście przed manicure’em zawsze należy przygotować skórki wokół paznokcia – nie mogą być one zbyt długie i złuszczone, bo wyglądałyby dość nieestetycznie. Trzeba się więc ich pozbyć, aby efekt zabiegu był zadowalający. Nie należy jednak w tym przypadku korzystać z cążek, co często robi wiele kobiet. Cążki działają bardzo inwazyjnie i mogą jedynie uszkodzić skórki. Dodatkowo, później, gdy nałoży się już masę UV na paznokcie, płytka może ulec zniszczeniu. Lepiej więc całkowicie zrezygnować ze stosowania cążek. Zamiast tego wystarczy wymoczyć paznokcie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu, a następnie sięgnąć po drewniany patyczek. To nim należy odsunąć delikatnie wystające skórki. Dodatkowo, podczas takiego odsuwania nie wolno korzystać z preparatów przeznaczonych do wykonania manicure’u biologicznego. Jeśli będzie się trzymać takich zasad, późniejsza stylizacja paznokci dłużej zachowa świetny wygląd i nie uszkodzi delikatnej płytki.

Po odsunięciu skórek płytki są tak przygotowane – że można już zacząć nakładać paznokcie żelowe. Zanim jednak to się zrobi, trzeba odtłuścić wszystkie płytki i je zmatowić. Dzięki temu żel dłużej się na nich utrzyma i będzie lepiej wyglądać. W przeciwnym wypadku żel mógłby odchodzić przy skórkach, czyli nastąpiło by liftowanie. Aby temu zapobiec, wystarczy sięgnąć po specjalny pilnik o średniej gęstości. To on usunie wierzchnią warstwę paznokci. Następnie pozostałe opiłki trzeba usunąć za pomocą delikatnej szczoteczki. Później można już zastosować specjalny żel, który odtłuści wszystkie paznokcie i następnie można już przejść do wykonywania konkretnego zabiegu. Należy przy tym pamiętać, że żelowa stylizacja paznokci przyniesie dobre rezultaty tylko wtedy, gdy płytki nie będą w żadnym miejscu uszkodzone, zniszczone lub złuszczone. Jedynie na gładkich paznokciach żel utrzyma się przez dłuższy czas i będzie dobrze się prezentować.
manicure2Mimo tak precyzyjnego przygotowania warto wykonać sobie żelowe paznokcie – Niekoniecznie musi to być manicure, który upiększa dłonie. Przed latem warto zdecydować się na żelowy pedicure poprawiający wygląd stóp. Zalet takiego zabiegu jest mnóstwo, a najważniejszą z nich jest to, że żel jest bardzo trwały i wytrzymały. Dzięki niemu nie trzeba później ponownie malować swoich paznokci, bo one przez cały czas prezentują się nienagannie. Co więcej, taki zabieg wcale nie kosztuje dużo, bo wystarczy znaleźć tani salon kosmetyczny, który może go wykonać. To do niego warto się wybrać, aby zadbać później o swoje paznokcie u rąk i u nóg.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

artnail logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *