Jak wykonać betonową donicę do ogródka?

Donica betonowa to przewspaniały sposób na upiększenie własnego przydomowego ogrodu. Uważają tak wszyscy specjaliści od projektowania ogrodowego.

W sklepach specjalistycznych bardzo często znajduje się gotowe egzemplarze. Ja uważam jednak, iż nabywanie ich to strata czasu i pieniędzy. Przemawia za tym moje doświadczenie. Taką donicę można wykonać bez trudu samodzielnie, podobnie, jak ławki parkowe.
Nie potrzebujemy do tego nadzwyczajnego asortymentu. Wystarczy nam podstawowy sprzęt ochronny taki, jak rękawice i maska. Ponadto przydadzą się oczywiście specjalne narzędzia pokroju wiertarki z wiertłem do betonu oraz nożyk biurowy. Konieczny jest rzecz jasna także odpowiedni materiał. Trzydzieści pięć kilogramów betonowej mieszanki powinno być dla nas w zupełności wystarczające. Na koniec potrzebne będą też dwa wiaderka: mniejsze i większa oraz dużo cegieł.
Zacznijmy więc właściwe tworzenie donicy. Aby wykonać donice betonowe musimy wysmarować olejem wnętrze mniejszego wiaderka oraz część zewnętrzną tego mniejszego. Następnie przygotowujemy mieszankę betonową według instrukcji, które są podane na jej opakowaniu. Duże wiadro wypełniamy mieszanką do połowy jego maksymalnej objętości. Wkładamy wtedy doń małe wiaderko i wciskamy na głębokość około jednego decymetra. Wypełniamy je wtedy cegłami w celu obciążenia. Aby zabezpieczyć je przed wypchnięciem, dodatkowo zaklejamy całość taśmą.
Wystarczy teraz odczekać około dwóch dób. Mamy oto gotową, przepiękną donicę ogrodową wykonaną z betonu domowej roboty. Zalecam jeszcze wywiercić dwa otwory drenażowe po jej bokach.
Oto, jak można w prosty i bardzo tani sposób stworzyć element upiększający ogród. W kolejnym tekście opiszę, jak należy przygotować w domowych warunkach praktyczne osłony drzew. A zatem, żegnam was i do zobaczenia wkrótce.

 

więcej na: http://www.konarch.pl/donice-betonowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *