Kwiaty w kwiaciarni

Czym jest kwiat? Kwiat jest to organ roślin, w którym rozwijają się specjalne elementy, które mają za zadanie rozmnażanie się. Jest to jedna z części pędu, która ma ograniczoną możliwość rośnięcia, posiada liście płodne i płonne, które biorą udział w rozmnażaniu bezpośrednim, jak i pośrednim. Kwiat najbardziej charakterystyczny jest dla roślin kwiatowych, czyli takich, na których rozwijają się kwiaty, które możemy podziwiać. Kwiaty rozwijają się jako pędy z pączków kwiatowych. Kwiaty mają dwa rodzaje te szypułkowe oraz siedzące. Szypułkowe mogą rozwijać się w różnej części szypułki a siedzący tylko w jednym miejscu. Kwiaty zawsze wyrastają w najmłodszych z części pędu, czyli szczytowych. Bardzo rzadko możemy zauważyć we fragmentach, które mają wiele lat, czyli bardzo rzadko można zauważyć kwiaty na przykład na pniu.

 

Kwiaciarnia OświęcimKwiat wewnątrz siebie posiada tak zwane pręciki, na których są woreczki pyłkowe to właśnie do nich lecą owady i to je wyjadają – informuje właściciel kwiaciarni www.kwiaciarnia-ligeza.pl. Pyłek osadza się na owadzie, który lecąc po kolejnych kwiatkach, nieświadomie je zapładnia. Kwiaty możemy rozróżnić jako pojedyncze oraz złożone. Kwiat złożony składa się z korony oraz kielichów. U wielu roślin kielich jest bardzo okazały, kolorowy i zwracający na siebie uwagę a wszystko po to, aby zwabić jak największą liczbę owadów. Rośliny możemy podzielić poprzez pryzmat różnych kryteriów. Możemy wyróżnić podział ze względu na płeć. Kwiaty możemy podzielić na obupłciowe, jednopłciowe (żeńskie, męskie). Podział ze względu na sposób zapylania. Kwiaty mogą zapylać się własnym lub obcym pyłkiem. Kolejnym podziałem jest podział ze względu na dostępność miodników oraz na kształt okwiatu. Kwiaty pełnią najważniejszą funkcję to dzięki nim rośliny przetrwały tyle lat i żyją dalej. W wyniku zapylenia powstaje z nich owoc, w którym możemy znaleźć nasiona.

 

W trakcie całego życia rośliny rozwijanie kwiatów może nastąpić wiele razy lub tylko raz. Wszystko uzależnione jest od gatunku rośliny. Kiedy kwitnienie nastąpi, zależy również od czynności atmosferycznych, większość kwiatów potrzebuje do kwitnienia dostępu do słońca oraz w miarę dodatniej temperatury. Rośliny są bardzo pożyteczne dla naszego środowiska, to dzięki nim istnieje bardziej rozwinięte życie. Niestety coraz więcej lasów zostaje wycinanych na całym świecie. To dzięki roślinom możemy korzystać z dobrodziejstw natury takich jak np. ziołolecznictwo. Za pomocą ziół możemy leczyć się z różnych przypadłości nie koniecznie zażywając masę różnych lekarstw, które posiadają w składzie dużo chemii. To właśnie za pomocą kwiatów również możemy z różnych okazji obdarować bliskie osoby. Kwiaciarnia znajduje się już w każdym większym miasteczku. Istnieją również przesyłki kwiatowe, to za ich pomocą możemy zrobić niespodziankę bliskiej osobie, na przykład na dzień kobiet. Kwiaty przydają się również jako przepiękne dekoracje na przykład w dniu ślubu czy innych okolicznościach. Jak widać funkcje kwiatów, są wszechstronne. Jeśli posiadamy, chociażby podstawową wiedzę możemy sami hodować rośliny, które przepięknie wyglądają uprawiane w ogródku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *