Letnie warzywa

Lato to idealna pora, żeby wzbogacić swoją dietę w świeże warzywa i owoce. O tej porze roku jest ich bardzo dużo, są ogólnie dostępne i najsmaczniejsze. Nie kosztują też tak wiele, jak zimą czy wiosną i można kupować je od lokalnych dostawców, na niewielkich targach. Takie zakupy mają wiele zalet. Należy do nich cena, sprawdzone źródło oraz często o wiele bardziej ekologiczna i zdrowa uprawa roślin.

 
Latem świeże warzywa są na wyciągnięcie ręki – można zrobić zakupy na targach w Małopolsce, których nie brakuje. Kwitnie handel plonami z ogrodów i sadów, a stragany uginają się pod świeżym towarem. Z roku na rok zwiększa się także asortyment sprzedawanych warzyw. Można przyrządzić z nich potrawy, które będą naprawdę dobrej jakości. Świeże warzywa nadają się na zupy, kremy, tarty, a także koktajle i do jedzenia na surowo. Dostarczają wielu witamin i mikroelementów, których brakuje nam zimą, warto więc korzystać z nich jak najlepiej w sezonie. Korzystna sprzedaż warzyw sprzyja świadomości w temacie żywienia i potrzeb organizmu. W tradycyjnej piramidzie żywienia warzywa i owoce zajmują kluczowe miejsce. Z perspektywy klienta warto też skorzystać z sezonu i zrobić zakupy na targach w Małopolsce, żeby przygotować zapasy na zimę. To nie tylko tradycyjne słoiki, ale także świeże, pokrojone w kostkę i zamrożone warzywa, po które wygodnie będzie sięgnąć przygotowując obiad w styczniu, kiedy wybór na targach znacznie zmaleje, a ceny wzrosną.

rybitwy
Z odmiennej perspektywy, sprzedaż warzyw to także źródło pracy sezonowej nie tylko dla rolników – ale także dla tych, którzy chcą dorobić sobie w tym okresie. Wakacyjne ceny kukurydzy zachęcają do kupowania jej choćby codziennie, więc popyt na nią znacznie rośnie. Warto także przemyśleć możliwość zbierania warzyw i owoców w sadach lub na polach, oraz sprzedaż na niewielkich stoiskach. Taka praca nie jest lekka, ale korzystna sprzedaż warzyw pozwoli na zaoszczędzenie lub zarobienie pieniędzy potrzebnych na wymarzony wakacyjny wyjazd. Dla studentów dwa miesiące wytężonej pracy są często sposobem na zarobienie odpowiedniej kwoty na wypoczynek.

rybitwy2
Zarówno ze strony sprzedających jak i kupujących zakupy na targach w Małopolsce – letnią porą są niezwykle korzystne. Warto na ten czas zapomnieć o kupowaniu plonów ziemi w supermarketach i otwartych przez cały rok warzywniakach. Nic nie smakuje lepiej niż dojrzałe w słońcu truskawki, a wakacyjne ceny kukurydzy pozwalają na cieszenie się jej wyjątkowym smakiem, którego będziemy pozbawieni przez kolejne miesiące.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

KhRybitwy logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *