Marzenia o pięknych włosach.

Po zimie, mrozach i chłodnym wietrze warto zadbać o nasze włosy. Począwszy od delikatnego podcięcia końcówek lub zmianie koloru dzięki czemu nasza fryzura nabierze lekkości i odświeżenia.

Może to też być dieta bogata w witaminy i minerały czyli jedzenie owoców, warzyw strączkowych, ryb, mleka i siemienia lnianego. Warto też pić napary z pokrzywy lub skrzypu polnego. Warto też udać się do apteki w celu zakupu suplementów wspomagających wzrost i budowę włosów bogatych w biotynę i mikroelementy. Mając problemy z nadmiernym wypadaniem włosów lub znikomym porostem warto udać się do lekarza rodzinnego by wykonać podstawowe badania krwi lub do trychologa, specjalisty od włosów i skóry głowy. Czasami musimy zmienić nawyki żywienia lub trybu życia by ożywić włosy. Ważna też jest pielęgnacja i używanie sprawdzonych kosmetyków.

Najważniejszy jest dobry szampon i odżywka, najlepiej zawierające ekstrakt z naturalnych składników. Przykładem może szampon do włosów z dziegciem, skrzypem polnym, czarną rzepą lub pokrzywą. Jeśli chcemy żeby nasze włosy na konkretną okazję prezentowały się doskonale, można użyć szamponu z silikonami lub ceramidami. Po umyciu włosów szamponem warto zastosować adekwatną do niego odżywkę z podobnym składem i zapachem. Odżywka z naturalnymi składnikami będzie pasować do takiego produktu jak szampon z dziegciem.

Raz w tygodniu warto sobie zrobić włosowe spa czyli długą kurację dla włosów. Może to być nałożenie oleju na całą długość włosów oraz trzymanie przez jakiś czas w cieple pod czepkiem i ręcznikiem. Sprawdzi się w tym przypadku olej lniany, z pestek dyni, ze słodkich migdałów lub z pestek winogron. Po zmyciu oleju szamponem warto zastosować maskę, również na dłuższą chwilę pod przykryciem. Modna jest obecnie maska mleczna, czekoladowa, bananowa lub z olejem arganowym.

Ważne jest też aby na końcowym etapie spłukiwać włosy letnią wodą żeby się zamknęły łuski włosów. Po zmyciu maski należy wysuszyć włosy i cieszyć się w końcu pięknymi i odżywionymi pasmami. Czasami dla ujarzmienia niesfornych kosmyków bywa przydatny na przykład jedwab do włosów. Wystarczy jedna kropla najpierw rozprowadzona w rękach a następnie na włosach by cieszyć się gładką fryzurą. Warto robić takie zabiegi systematycznie, by zobaczyć efekty po paru razach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *