Odżywki i suplementy diety dla kolarzy

W życiu każdego człowieka bardzo ważną rolę odgrywa właściwe odżywianie. Organizmowi trzeba dostarczać pokarm, który zawiera wszystkie potrzebne składniki, które zapewnią właściwe funkcjonowanie, odpowiedni rozwój, pozwolą na zachowanie sprawności umysłowej i ruchowej.

Trzeba zapewnić organizmowi odpowiednią ilość białka – węglowodanów, witamin, minerałów, tłuszczów. Jedzenie musi być różnorodne, spożywane w regularnych odstępach czasu. Właściwie odżywianie jest szczególnie ważną sprawą dla ludzi uprawiających sport, zawodowo lub amatorsko. Dotyczy to także kolarzy.

gym2

Kolarstwo jest dyscypliną sportu, w której wydatek energetyczny jest chyba największy – podczas treningów sportowcy tracą bardzo dużo mikroelementów, często dochodzi u nich do pogorszenia parametrów krwi a także do różnego rodzaju urazów lub mikro urazów mięśni. Bardzo duże znaczenie ma co i ile jedzą kolarze. Organizmowi sportowca należy dostarczyć takie jedzenie, które pozwoli na wytworzenie możliwie dużo energii w czasie treningu i zawodów. W sportach wytrzymałościowych bardzo ważne jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Czasami trzeba wspomóc organizm odpowiednimi suplementami diety i warto sięgnąć na przykład po baton białkowy (http://tanie-odzywki.pl/6-batony-i-napoje), który dostarczy odpowiednią ilość wysokiej jakości białka. Batony białkowe są szybką i wygodną formą wysokoproteinowej przekąski.

Kolarze potrzebują także suplementów diety, które zwiększą im poziom wolnego testosteronu – na rynku dostępne są boostery testosteronu, czyli specjalnie przygotowane mieszanki składników, które w naturalny sposób podnoszą poziom testosteronu, powodują wzrost libido, przyspieszają regenerację, powodują rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej i poprawiają parametry siłowe. Silny booster powoduje rozwój tkanki mięśniowej, wzrost wytrzymałości i siły. Dla kolarzy bardzo ważne jest również utrzymanie cukru na właściwym poziomie. Różnego rodzaju odżywki dla kolarzy, zawierające witaminy i węglowodany, podane przed startem, zapobiegają spadkowi poziomu cukru. W internecie można znaleźć wiele firm, które mają w swojej ofercie różnego rodzaju dobrej jakości odżywki, w które mogą i powinni się zaopatrzyć kolarze.
Włączenie odżywek do ćwiczeń i właściwego żywienia pozwoli na szybsze osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

gym8

Dobrze dobrane odżywki wspomogą rozbudowę masy mięśniowej – ochronią mięśnie przez rozpadem, skrócą czas regeneracji po wysiłku fizycznym, wzmocnią odporność, wpłyną korzystnie na wytrzymałość, pozwolą na lepsze ukrwienie i odżywienie mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *