Olej nie tylko na patelnię

Wiele osób kojarzy olej tylko z tym używanym do smażenia lub z olejem silnikowym. Są one oczywiście ważne, zwłaszcza ten do smażenia – gdyby go nie było, bylibyśmy skazani na smalec. Istnieje jednakże wiele innych rodzajów oleju, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach, takich właśnie jak motoryzacja czy gastronomia.

Szczególnie liczne zastosowania olej znajduje w przemyśle. Różnorodne funkcje wymagają zróżnicowanych właściwości oleju, co wymaga tworzenie nowych rozwiązań. Z tego powodu oleje przemysłowe tworzą liczną grupę.

Powszechnie wykorzystywane są na przykład wszelkiego rodzaju oleje przekładniowe, których podstawowym zadaniem jest smarowanie tychże. Są one stosowane w wielu rodzajach maszyn i urządzeń, co wymaga od nich konkretnych właściwości, dlatego dzielą się one na liczne gatunki, z których należy wybrać odpowiednie dla mechanizmu. Również popularną grupą olei są oleje hydrauliczne, które stosowane są jako środek roboczy w różnego typu układach hydraulicznych. Są one sprężane, nieraz pod ogromnym ciśnieniem, aby wykonać pracę. Prócz nich stosowane jest także wiele innych rodzajów oleju, każdy ma określony obszar działania dla którego został stworzony.

oi2

Zadania, jakim poddawane są oleje w przemyśle są bardzo ważne z punktu widzenia działania reszty układu zawierającego olej, dlatego niezbędna jest jego najwyższa jakość. Ta potrzeba istnieje jednak nie tylko w przemyśle – olej do smażenia również musi być odpowiednio dobry, ponieważ mechanizmem na który wpływa, jest ludzki organizm.

Chcesz wiedzieć więcej o oleju przemysłowym? Koniecznie odwiedź stronę http://onico-oil.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *