Otulanie na dobre spanie

Dobry i spokojny sen, to podstawa dobrego samopoczucia. Dotyczy to wszystkich, bez względu na płeć i wiek.
O ile dorośli najczęściej sami odpowiadają za jakość swojego snu, o tyle sen dzieci, zależy przede wszystkim od ich rodziców, warto więc zadbać, o jego jakość już od narodzin.

Jak wiadomo, noworodki i niemowlaki, mają zupełnie inne fazy snu niż dorośli, dlatego znacznie łatwiej się wybudzają i znacznie trudniej zasypiają. Przyczyn problemów ze snem u niemowląt jest wiele.
Głód, zbyt wysoka, lub zbyt niska temperatura, niewygodne ubranko, zbyt dużo wrażeń, odruchy moro, wyrzynające się zęby, to te, które najczęściej doskwierają maluchom i spędzają sen z powiek rodzicom.
Możemy jednak zniwelować przynajmniej część z nich, zapewniając dziecku dobre warunki do snu, przewietrzoną sypialnie, wygodne ubranko i ciepły posiłek. Ponadto, możemy zaopatrzyć się w specjalny rożek dla noworodka, który załagodzi wybudzenia, spowodowane odruchami moro.

Odruch moro, czyli nagły, intensywny ruch nóg i rąk, na skutek jakiegoś bodźca, na przykład dźwiękowego, najczęściej prowadzi do wybudzenia malucha ze snu. Odruch ten, zanika około 3 miesiąca życia, jednak nie musimy czekać aż tyle, aby zapewnić dziecku spokojny wypoczynek. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny rożek.

Rożek dla niemowląt, czyli kołderka lub koc, wykonany z naturalnej, oddychającej tkaniny, zapinany na rzep lub wstążeczkę, służy do otulania dzieci do snu. Rożek krępuje ruchy dziecka, a co za tym idzie, zapobiega nagłym wybudzeniom. Dodatkowo udowodniono, że dobrze otulone noworodki, znacznie lepiej śpią, gdyż przypomina im to ich naturalne środowisko z brzucha mamy, mają więc zapewnione ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście należy pamiętać, aby otulanie nie było zbyt mocne i nie uszkodziło delikatnego ciała dziecka, a także o tym, że nigdy nie otulamy głowy dziecka.

Zobacz więcej: Senna-sówka.pl | rożek dla noworodka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *