Poszukiwani specjaliści

Obecnie coraz więcej osób kończy szkoły wyższe, szkoły policealne i inne stopnie edukacji, które pozwalają na pracę inną niż jako siła fizyczna. Jednak tu pojawia się ten problem że tej siły brakuje a w innych zawodach mamy aż nadmiar potencjalnych pracowników a za to brak miejsc w których mogli by pracować.

Dobrym i szybkim sposobem na przekwalifikowanie się – oraz szybkie znalezienie pracy jest wybranie sobie jakiegoś zawodu w którym faktycznie istnieją deficyty pracowników. Warto na przykład odwiedzać strony internetowe Urzędów Pracy, lub osobiście sprawdzać czy nie pojawiły się jakieś nowe oferty na kursy. Oczywiście można sobie zrobić taki kurs samemu ale wtedy jest to odpłatne. Kursy w Urzędach w Pracy są darmowe i odbywają się stosunkowo często. Jedynym ich minusem jest to, że zajęcia te trwają w dzień, więc nie jest to oferta dla osób, które pracują na pełen etat i codziennie muszą być w pracy.

omb5
Najbardziej popularny to kurs wózki widłowe i ich obsługa. Na zawód operatora wózków widłowych jest obecnie bardzo duży popyt. Tacy pracownicy potrzebni są w różnego rodzaju magazynach, wielkich sklepach czy hurtowniach.

Kolejnym popularnym kursem jest kurs operatorów maszyn budowlanych. Mając zrobiony taki kurs nie będziemy mieć z pewnością problemów ze znalezieniem pracy. Przeszukując internet co chwilę można się natknąć na ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników budowlanych, posiadanie takiego kursu może być tylko dodatkowym atutem. Przede wszystkim dokument poświadczający odbycie takiego kursu jest jednoznacznie odzwierciedleniem naszych faktycznych umiejętności. Szef mając do wyboru osobę, która mówi że potrafi coś zrobić a nie ma na to dokumentów oraz osobę która ma to udokumentowane z pewnością wybierze tę drugą. Kurs operatorów maszyn budowlanych pozwala nam na prowadzenie takich urządzeń jak:

  • koparki
  • koparko-ładowarki
  • przecinarki
  • zagęszczarki
  • ubijaki
  • walce

Wartym polecenia jest także kurs żurawie wieżowe i ich obsługa – nauczymy się na nim obsługiwać żurawie, co również jest atutem w pracy na budowach. Przede wszystkim, poza obsługą dowiemy się jak pracować bezpiecznie, bo jak wiadomo o wypadek na budowie nie trudno.

ww5

Podsumowując jeżeli myślimy o pracy na budowie (i słusznie bo jest to dochodowe zajęcie i niejednokrotnie również ciekawe) warto przejrzeć ofertę różnych kursów. Obecnie sami pracodawcy wysyłają swoich pracowników na takie kursy by podnieść ich kwalifikacje, nikogo to nie dziwi ponieważ wszędzie wymagania oraz standardy pracy są coraz wyższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *