Powód, dla którego medyczna marihuana jest nielegalna

Medyczna marihuana jest w naszym kraju nadal nielegalna. Chociaż wszystko idzie w coraz lepszą stronę i niedługo już możemy spodziewać się legalizacji tego leku w naszym kraju, ale na dzień dzisiejszy, jeśli nie chcemy łamać prawa, ani opuszczać kraju, pozostaje nam olej CBD z konopi w legalnym stężeniu, który można kupić przez internet lub specjalnych sklepach.

W tego rodzaju sklepach można dosyć często dostać również nasiona konopi (które także są legalne w naszym kraju jako produkty kolekcjonerskie, jednak należy pamiętać aby ich nie sadzić na terenie polski). Marihuana jest niemal niemożliwa do przedawkowania, śmiertelna dawka jest tak wysoka że do dzisiaj nie została dokładnie ustalona. Odnotowano jeden śmiertelną ofiarę marihuany, mężczyznę, który został przygnieciony przez ogromną marihuany podczas wypadku samochodowego, co jest dowodem tego że jest to jeden z najbardziej bezpiecznych leków. Powodem dla którego medyczna marihuana jest nielegalna było lobby firm, dla których konopie medyczne były konkurencją, ponieważ psychodeliczny działanie konopi było zagrożeniem dla firm produkujących alkohol, a krzaki był doskonałym źródłem materiałów, a nawet paliwa.

Legalna marihuana medyczna mogłaby powodować ogromne straty, dla wielu gigantycznych firm, więc wykorzystały one jej narkotyczne właściwości, jako pretekst do delegalizacji. W dzisiejszych czasach wiele krajów, włącznie z Polską, dąży do legalizacji medycznej marihuany, poza Stanami Zjednoczonymi zrobiło to 13 europejskich krajów. Polska planuje to na 2018 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *