Prawo

W ostatnich czasach seriale o prawnikach cieszą się ogromnym powodzeniem. Wszyscy uwielbiamy oglądać perypetie młodych adeptów sztuki prawniczej. Z zaciekawieniem obserwujemy co dzieje się na sądowej sali.

Poczynania adwokatów czyli obrońców i prokuratorów przyprawiają nas o szybsze bicie serca. W codziennym życiu najczęściej jednak nie korzystamy z porad prawników. Porady prawne znajdujemy w internecie. Wydaje nam się że ludzie na forach internetowych są specami w dziedzinie prawa i mają wszelką wiedzę i doświadczenie, żeby dobrze nam doradzić w naszych problemach.

Często jednak sprawa nie jest tak prosta jak nam się wydaje. Profesjonalnej porady adwokata nie otrzymamy za darmo, będziemy musieli za nią zapłacić. Prawnicy przez kilka lat zdobywali wiedzę na studiach prawniczych, a później i w czasie studiów musieli odbywać praktyki w kancelarii. Nie sposób bowiem wyobrazić sobie, że prawnik posiada wiedzę jedynie teoretyczną. W tym zawodzie praktyka i doświadczenie to podstawa. Im więcej spraw, którymi zajmował się prawnik, tym jest on lepszy w swoim fachu. Doświadczenie jest bezcenne.

Prawo karne kancelaria, która specjalizuje się w tej dziedzinie pomoże nam na przykład wtedy, kiedy mamy jakiś zatarg z prawem. Jeżeli wejdziemy w konflikt z prawem nie musi to oznaczać końca naszego świata. To dopiero początek całej batalii sądowej. Na Sadowej sali każdy będzie mógł przedstawić swoje stanowisko – prokurator będzie nas oskarżał, a obrońca bronił. Taka jest codzienność polskich i zagranicznych sądów.

Nikt z nas i żadna sprawa nie jest z góry skazana na porażkę i przegraną. Każdy z nas ma szansę stanąć przed niezawisłym sądem. Każdy z nas ma szansę, aby jego sprawa została rozpatrzona uczciwie i bezstronnie. Tak właśnie powinno działać sądy. Na Sądowej sali jak nigdzie indziej powinna działać zasada, że ludzie są równi – nie ma ludzi lepszych i gorszych. Dla prawa wszyscy jesteśmy tacy sami. Każdy prawnik ma swoją działkę – Jedni lepiej czują się w prawie cywilnym, inni w prawie karnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *