Rolety okienne jako dopełnienie dekoracji wnętrza

Urządzając swój dom, przychodzi moment zastanowienia się nad dekoracją okien. Ładnie udekorowane okna nadają wnętrzu charakteru i są uzupełnieniem całości wnętrza. Spełniają jednak nie tylko dekoracyjną rolę – pełnią funkcję zaciemniającą pomieszczenie i oddzielają naszą prywatność od tego, co na zewnątrz.


Jaką dekorację okien wybrać? Żaluzje czy rolety do okien?

Rolety okienne prawie całkowicie wyparły już, bardzo popularne kiedyś żaluzje. Rolety tworzą we wnętrzu bardziej przytulny klimat, a wybór wzorów i kolorów oraz dodatkowe akcesoria do okien, mogą przyprawić o zawrót głowy. Dzięki takiej różnorodności rolety do okien można dopasować praktycznie do każdego stylu wnętrza.

computer-workstations-415138_960_720Szczególnie modne w ostatnich latach stały się rolety rzymskie. Rolety tego rodzaju wykonane są z różnego rodzaju tkanin, które dobieramy do danego pomieszczenia w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Tkaniny mogą mocno przepuszczać światło słoneczne, wtedy stosuje się np. delikatną organzę, lub jeśli chcemy mocniej zaciemnić pomieszczenie, stosuje się zaciemniające rolety do okien, z grubych materiałów. Rolety rzymskie możemy upiększyć na wiele sposobów stosując przykładowo ozdobne koraliki obciążające lub ciekawe w formie kokardy.

Często wybierane są również rolety okienne tzw. Dzień-Noc. Taka osłona okienna składa się z naprzemiennych pasów materiałów oddzielonych przestrzenią przepuszczającą światło. Pasy, podczas zwijania, nachodzą na siebie i zaciemniają pomieszczenie.

Warto w taki sposób dobrać osłony okienne, żeby ich dekoracja zachwycała nas codziennie i stanowiła stylowe dopełnienie naszych wnętrz.

źródło: dodatki.velset.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *