Skrzyniopaleta

Skrzyniopaleta plastikowa to nic innego jak duża, zrobiona z plastiku skrzynia, która służy jako opakowanie transportowo-magazynowe i jest bardzo dobrym zamiennikiem skrzyń drewnianych. A to dlatego, że używanie jej przynosi wiele plusów.

Zalety skrzyniopalet plastikowych można by bardzo długo wymieniać. Wśród najważniejszych są: niska waga i wytrzymała, stabilna konstrukcja (umożliwiająca sztaplowanie). Trwałość skrzyniopalet plastikowych dochodzi do 20 lat (drewnianych do 10 lat). Przy tym, bardzo łatwo jest utrzymać ich czystość (np. pozbyć się z nich grzybów, które nie wnikają do wnętrza plastiku). Do tego są one odporne na działanie kwasów, zasad i rozpuszczalników.

Plastikowe skrzyniopalety nie ulegają zniekształceniom i nie ma potrzeby ich napraw (w drewnianych często trzeba wymieniać zepsute deski), mają także niezwykłą odporność na różnego rodzaju działania mechaniczne. Do tego możemy je wykorzystywać w każdych warunkach klimatycznych. Warto także zauważyć, że fakt, iż są one lżejsze od palet drewnianych powoduje, że zmniejszają się koszty ich transportu (jest on również szybszy). Jedną z ostatnich, ale bardzo ważną zaletą skrzyniopalet plastikowych jest to, że są one przystosowane do współpracy z wózkiem widłowym, a dostępne modele to takie na płozach lub stopach.

skp3

Jeśli chodzi o zastosowanie skrzyniopalet plastikowych, to zależy ono wyłącznie od naszych potrzeb. W sprzedaży są dostępne w wersjach z oraz bez atestu do kontaktu z żywnością. W tych z atestem można więc przechowywać i transportować warzywa, owoce, mięsa, ryby i inne produkty spożywcze. Inne będą doskonałe m.in w przemyśle chemicznym, metalurgicznym, tekstylnym, hydroponicznym, czy automatycznym. Skrzyniopalety mają różną nośność maksymalną oraz pojemność więc tylko od naszych potrzeb będzie zależał ich wybór.

Na koniec należy dodać, że po dwudziestu latach ich użytkowania, jeśli pojawi się taka potrzeba będzie można je w 100% przetworzyć ponownie, co będzie dużą korzyścią dla naszego środowiska naturalnego.

Patronat artykułu
http://opakowania-plastikowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *