Skuteczne lekarstwo na pamięć – czy takie istnieje?

Kłopoty z pamięcią są uznawane za normalne w podeszłym wieku. Osoby starsze często skarżą się, że problemy z pamięcią bardzo utrudniają im życie i zastanawiają się, czy jest jakieś lekarstwo na pamięć, które pomoże się ich pozbyć. Nie mamy co prawda czarodziejskiej różdżki, ale podamy kilka sposobów na to, by pamięć jak najdłużej funkcjonowała bez zarzutów.

Ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie…

Nic tak dobrze nie wpływa na pamięć jak gimnastyka umysłu. Stara zasada, że narząd nieużywany zanika, sprawdza się również w tym wypadku. A zatem, jeśli chcemy, by nasz mózg długo zachował młodzieńczą pamięć, to musimy nieustannie stawiać przed nim wyzwania. Mogą to być krzyżówki, sudoku czy inne rozrywki logiczne. Świetnie działa również czytanie książek czy układanie puzzli, zwłaszcza tych z dużą liczbą części.

Dotlenianie

Drugim ważnym czynnikiem, który pomaga nam zachować jasność umysłu, jest tlen. Dobrze dotleniony mózg pracuje sprawniej i szybciej. To właśnie z tego powodu w czasie młodzieńczym mieliśmy gimnastyki śródlekcyjne, które miały pobudzić krążenie i w ten sposób dotlenić nasz mózg. W ten sam sposób powinniśmy dbać o nasz mózg w okresie starszym. Możemy mieć co prawda trudności z wykonywaniem skłonów czy pajacyków, ale szybszy spacer na świeżym powietrzu czy inna aktywność dostosowana do możliwości z pewnością będzie na miejscu. Pamiętajmy, że taki styl życia wpłynie pozytywnie nie tylko na pamięć i sprawność umysłową, ale również fizyczną.

Zdrowe odżywianie

Stosując dwie pierwsze metody nie możemy zapominać również o tym, że nasz mózg potrzebuje paliwa. Musimy mu dostarczać przede wszystkim witaminy z grypy B oraz kwasy DHA, bez których nie będzie działał jak należy. Dbajmy o zdrowe produkty w naszej diecie, bo bez nich możemy zapomnieć o dobrej pamięci.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-i-koncentracje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *