Stopy pierwsza klasa

Trudno jest dzisiaj kobiecie mieć piękne stopy. Dlaczego? Musimy dużo chodzić na obcasach, dobrze wyglądać, nie mamy czasu na idealne zadbanie o siebie, na pierwszym miejscu stawiamy na pielęgnację tych części ciała, które widać. W efekcie tego wszystkiego i wielu innych czynników niestety nasze stopy nie są piękne- posiadają nieraz grubą warstwę zrogowaciałego naskórka, źle obcięte paznokcie. Jak to zmienić?


Pedicure hybrydowy w Krakowie

W każdym większym mieście, jak właśnie w Krakowie, znajdziemy bez problemu salon kosmetyczny albo gabinet podologiczny, w którym będziemy mogły wykonać pedicure stóp. Na czym polega ten zabieg? Otóż przede wszystkim wkłada się stopy do specjalnie przygotowanej w tym celu kąpieli. Nieraz taka kąpiel połączona jest od razu z masażem stóp. Następnie za pomocą frezarki lub innego urządzenia zbierany jest zrogowaciały naskórek. Później nakładane są kremy i maski mające na celu nawilżyć skórę. Na koniec zaś dobierany jest ładny kształt paznokci oraz malowane są one lakierem. Dowiedź się więcej o pedicure hybrydowy Kraków

pedicure2

Rekonstrukcja paznokci stóp

Ale właśnie… czasem nasze paznokcie u stóp wcale nie są ładne. Czasem na skutek choroby czy urazu doszło do oderwania się części płytki paznokciowej. Czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Na szczęście tak! Otóż zawsze możemy postarać się zrekonstruować paznokieć. Taki zabieg polega na uzupełnieniu brakującej części paznokcia żelową płytką.

Usuwanie odcisków

Czasami niestety mamy na stopach odciski, które nie chcą zejść. Jak sobie z nimi poradzić? Tu także warto z tym problemem udać się do kosmetyczki albo do podologa. Ocenią oni dokładnie, w jakim mechanizmie powstał dany odcisk, jak głęboko sięga i jaką metodą najlepiej go będzie usunąć. Warto tu nadmienić, że współcześnie metod takich jest naprawdę wiele.

pedicure6

Zatem podsumowując należy podkreślić, że nie warto zapominać o stopach. Jeśli udamy się do odpowiedniego salonu i profesjonalnie zadbamy o nasze stopy to na pewno poczujemy się na co dzień znacznie lepiej. Z pięknymi stopami będzie nam się wygodniej chodziło i będziemy czuły się piękniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *