Trwałe upiększenie brwi

Coraz więcej pań chce zadbać o świeży i ładny wygląd swoich brwi. Nic więc dziwnego, że często decydujemy się na zabieg, który ma na celu utrwalenie kształtu brwi, optyczne ich zagęszczenie lub odbudowanie w przypadku braku brwi. Makijaż permanentny brwi to często stosowane rozwiązanie, by nadać im pełny, ładniejszy kształt i sprawić, by nasze oczy prezentowały się młodziej, bardziej świeżo i wyjątkowo.


Zabieg makijażu permanentnego brwi polega na wykonaniu małego tatuażu na brwiach lub w miejscu, gdzie chciałybyśmy je mieć. Podczas zabiegu wprowadza się barwnik do skóry na łuku brwiowym. Zabieg ten jest bezpieczny, jednak ze względu na ingerencję w skórę, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Zatem jak dbać o makijaż permanentny brwi?

Przede wszystkim, należy być przygotowanym, że skóra brwi może być przez kilka dni podrażniona i zaczerwieniona. Mogą również pojawić się strupy. Absolutnie nie wolno skóry drapać, należy przeczekać i stosować środki nawilżające zalecone przez kosmetyczkę. Nie należy również wystawiać oczu na działanie promieni UV, dlatego unikaj solarium i silnego nasłonecznienia, a wychodząc na zewnątrz, zakładaj okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Po zagojeniu się skóry, używaj kremów nawilżających i nie pozwól na nadmierne przesuszanie się skóry.

mkbr

Kolejne istotne pytanie brzmi: jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Jak sama nazwa wskazuje, makijaż ten jest permanentny, czyli stały. Nie powinien on się ścierać, zmywać ani ulegać przebarwieniom. Jednak przez pierwsze tygodnie może on być ciemniejszy od pożądanego efektu i niewykluczone, że ostateczny odcień przybrany zostanie po pewnym czasie. Jest to normalne. Jeśli jednak również po tym czasie kolor brwi zmienia się, udaj się na konsultację do specjalistki.

Pamiętaj, że przy odpowiedniej pielęgnacji Twoje brwi będą wyglądały wspaniale, a Ty będziesz dobrze się z nimi czuła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *