W trosce o ciało

Zdrowy i ekologiczny styl życia obejmujący cały światopogląd człowieka oznacza racjonalne odżywianie, aktywność ruchową, dbanie o środowisko naturalne oraz stosowanie naturalnych kosmetyków. Do pielęgnacji ciała warto wybrać takie kosmetyki, które w pełni będą odpowiadały naszej skórze, nie powodując żadnych dolegliwości alergicznych.

naturalne3Tylko producent kosmetyków naturalnych może zapewnić nam odpowiednią jakość – opartą na naturalnych ekstraktach roślinnych. Kosmetyki takie polecane są zwłaszcza dla wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień. W dobie dużego zanieczyszczenia środowiska stosowanie naturalnych preparatów wydaje się koniecznym rozwiązaniem. Jeżeli jesteśmy narażeni na niekorzystne zjawiska jak na przykład smog znajdujący się nad dużymi miastami, nasz układ oddechowy jest już obciążony. W miarę możliwości należy zapewnić sobie zarówno żywność jak i kosmetyki pozbawione chemicznych dodatków.

Przykładem miasta z ogromnym problemem zanieczyszczenia środowiska jest Kraków – jednak jeżeli chodzi o dostępność firm takich jak producent kosmetyków naturalnych Kraków będzie oferował nam bogaty rynek preparatów kosmetycznych. Zakup takich ekologicznych kosmetyków to inwestycja we własne zdrowie, ale również poprawa komfortu i samopoczucia. Producenci kosmetyków naturalnych używają do produkcji tylko wyciągów roślinnych, bez dodatku parabenów, sztucznych barwników, surowców pochodzenia zwierzęcego czy pochodnych ropy naftowej. Producenci kosmetyków naturalnych posiadają odpowiedni certyfikat, co świadczy o jakości surowców roślinnych i procesie produkcji gwarantującym skuteczność działania bez udziału chemii. Rośliny użyte do produkcji pochodzą ze specjalnych upraw, objętych systemem kontroli.

Produkowane są one bez użycia środków chemicznych – a sama produkcja kosmetyków odbywa się również bez udziału metod chemicznych. Kosmetyki takie nie są stosowane na zwierzętach, a zazwyczaj w trosce o środowisko naturalne opakowane są w opakowania nadające się do recyklingu. Można powiedzieć, że to nie tylko produkcja, ale też cała filozofia, która mówi o pozytywnym wpływie produktów naturalnych na zdrowie człowieka i środowisko naturalne. Producenci kosmetyków naturalnych dbają o szeroką i bogatą ofertę. Proponują oni szereg kosmetyków pielęgnacyjnych jak kremy, mydła, maseczki, toniki, mleczka, balsamy, dezodoranty, płyny do higieny intymnej czy kosmetyki dla niemowląt. Ciekawą propozycją są olejki do aromaterapii. Są to olejki eteryczne pozyskiwane z roślin o dobroczynnym działaniu na zdrowie człowieka. W zależności od dolegliwości mogą one być odpowiednio dobierane pod względem składu oraz drogi podania.

naturalne8

Producent kosmetyków może zaproponować różnego rodzaju masaże czy inhalacje – warto spróbować i przekonać się o skuteczności preparatów naturalnych, które nie powodują alergii czy innych schorzeń. Może okazać się, że czas poświęcony zabiegom pielęgnacyjnym będzie wspaniałą chwilą relaksu i wytchnienia, a jakość kosmetyków naturalnych nieporównywalna z chemicznymi preparatami.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

elfa-pharm logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *