Odżywki na przyrost masy mięśniowej

Odżywki białkowe są bardzo powszechnie stosowane przez osoby, które intensywnie ćwiczą na siłowni i zależy im na przyroście masy mięśniowej. Każdy, kto ma w tym temacie jakieś doświadczenie, wie, że same ćwiczenia do tego nie wystarczą i w większości przypadków sięgnięcie po odpowiednie odżywki jest koniecznością.

 

SiłowniaDużą popularnością cieszą się zwłaszcza odżywki Olimp – które zaczęły być w Polsce produkowane jako pierwsze tego typu produkty. Osoby, które zastanawiają się, czy zażywanie czegoś takiego nie zaskutkuje przyrostem tkanki tłuszczowej zamiast mięśniowej, nie muszą się obawiać, o ile jednak będą stosować preparat zgodnie z zaleceniami, a przy tym odpowiednio przykładać się do ćwiczeń. Ci bowiem, którzy myślą, że wystarczy zażywać odżywkę i leżeć przed telewizorem, a wspaniałe bicepsy i sześciopak na brzuchu sam „urośnie”, są w wielkim błędzie, wysiłek fizyczny jest niezbędny.

Oczywiście zawsze trzeba pamiętać – że zażywanie środków niskiej jakości, najtańszych czy też niewiadomego pochodzenia, może skończyć się w sposób zupełnie inny niż pożądany. Na przykład jeszcze kilka lat temu do Polski trafiały odżywki białkowe, które rzeczywiście skutkowały jedynie przyrostem wagi, niezależnie od tego, jak wiele czasu osoba je zażywająca poświęcała na ćwiczenia fizyczne. Zawsze więc należy z tego typu preparatami uważać i sięgać jedynie po te sprawdzone, produkowane przez renomowane firmy i kupowane w bezpiecznych miejscach, a nie a przykład w podejrzanych sklepikach czy od nieznanych osób.

siłownia5

Osoby, którym zależy na przyroście masy mięśniowej – powinny również pamiętać o tym, że nie powinno to odbywać się zbyt szybko. Czasami ci, którym specjalnie na tym zależy, starają się „przypakować” w bardzo krótkim czasie, zażywając ogromne ilości odżywek i innych specyfików, a także spędzając na siłowni całe godziny. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zdrowe i nawet jeśli uda się wypracować sobie pożądane mięśnie, to jakość owej masy mięśniowej nie będzie taka, jak powinna być (na przykład jeśli chodzi o strukturę), a także może pojawić się szereg dolegliwości zdrowotnych, różnych zależnie od predyspozycji organizmu.

siłownia 3Producenci dobrych odżywek, które zazwyczaj dedykowane są dla sportowców – doskonale wiedzą o tym, jak masa mięśniowa powinna być budowana i jak przy tym wszystkim zachować zdrowie. Dlatego nowoczesne odżywki bogate są w wiele składników, nie tylko białko, węglowodany i cukry, jak ma to miejsce w przypadku niskiej jakości preparatów (skoro mają taki skład, nic dziwnego, że można po nich mocno utyć), które nie tylko mają za zadanie zintensyfikować proces budowania i stabilizowania masy mięśniowej, ale również dbają o organizm zażywającej je osoby.

Chodzi tu przede wszystkim o utrzymywanie odpowiedniego – stałego poziomu glukozy we krwi. Ponadto dba się o to, by stosować tylko bezpieczne składniki, które rozkładają się w jelicie cienkim i są wydalane z organizmu, nie zalegają więc w nim i nie wiąże się z ich zażywaniem praktycznie żadne ryzyko (oczywiście o ile stosowane są z rozsądkiem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *