Wypoczynek do salonu – trudny wybór

Wypoczynek to często najważniejszy mebel w naszym salonie. Z wyborem odpowiedniego wypoczynku możemy mieć spore problemy. Jaką formę wypoczynku wybrać, jaki kolor czy materiał? Najlepiej zdecydować się na jedną spójną kolekcję- nowoczesną lub klasyczną. 


Jaki wypoczynek wybrać do salonu?

Wypoczynek jest najważniejszym meblem w salonie. Wokół niego skupia się całe życie rodzinnego. Pełni również funkcję reprezentacyjną. Przy zakupie kompletu wypoczynkowego kierowanie się tylko i wyłącznie ceną nie jest najlepszym pomysłem. Dla własnej wygody dobrze jest sprawdzić wysokość oparcia, siedzisko czy fakturę materiału. Rzecz jasna wypoczynek swoją wielkością musi być dopasowany do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

wyposzynek2

Wypoczynek w stylu klasycznym

W klasycznie urządzonych salonach warto postawić na sprawdzone zestawy w postaci kanapy, dwóch foteli oraz stolika. Rzecz jasna na tym możliwości aranżacyjne zestawu wypoczynkowego w tradycyjnych salonach się nie kończą. Kanapy, sofy czy fotele w salonie klasycznym powinny posiadać ponadczasową formę. Wygląd mebli inspirowany jest minionymi wiekami.

wyp-klas1

Często wykonane są ze szlachetnych i drogich materiałów. Najlepiej zdecydować się na beże i brązy. Masywne meble klasyczne stanowią przeciwwagę dla prostych, chłodnych wypoczynków utrzymanych w nowoczesnych geometrycznych formach. Klasyczny wypoczynek do salonu sprawi, że będziemy czuli się niemal jak „otuleni“. Wygodne oparcia i siedzisko gwarantują nam wygodę wypoczynku.

Wypoczynek w stylu nowoczesnym

Nowoczesny wypoczynek do salonu charakteryzuje się przede wszystkim nietuzinkową, oryginalną formą. W nowoczesnym salonie powinien zagościć co najmniej jeden designerski mebel. Nie musimy obawiać się mocnych kolorów. Fiolet, zieleń czy fuksja – stylistyka nowoczesna to miejsce również dla bardziej stosowanych barw. W nowoczesnej aranżacji salonu spokojnie więc możemy postawić na biały czy beżowy wypoczynek.

wyp-now1

Ogromna popularnością cieszą się przede wszystkim wypoczynki utrzymane w kolorach szarości. Dobrze jest zainteresować się meblami modułowymi. Kanapy, narożniki czy sofy dzięki temu można dopasować do swoich potrzeb. Do każdego zestawu kanap w sklepach meblowych zwykle oferowane są poduchy czy zagłówki.

Nie wiesz gdzie znaleźć swój wymarzony wypoczynek? Koniecznie odwiedź sklep Miloohome!

miloohome.pl - logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *