Zanieczyszczenie środowiska – czy możan zapobiec?

Wiemy doskonale, jak ważne jest zapewnienie czystości w naszym otoczeniu. Z całą pewnością, nie wyobrażamy sobie sytuacji, kiedy to w domu, w którym mieszkamy, tudzież w mieszkaniu, wyrzucamy pustą puszkę po napoju, czy skórkę od banana na podłogę, takiej sytuacji również, nie wyobrażamy sobie na swoim ogrodzie. Dlaczego zatem, większość osób, nie widzi problemu w tym, aby różnego rodzaju odpady wyrzucać np. na trawę w parku?

Kosze parkowe możemy napotkać niemal na każdym kroku, a jednak wiele osób nie ma oporów, aby śmieci zamiast do kosza, wyrzucać obok kosza. Tak naprawdę tego typu sytuacja, ma miejsce nie tylko w parku. Na każdym kroku widzimy, jak ludzie nie szanują środowiska, w którym żyją. Nie ma znaczenia, czy jest to park, las, czy jezioro. Pomimo, iż kosze stalowe, występują naprawdę wszędzie, to jednak nie zmniejsza to zaśmiecenia.

Zjawisko to, coraz bardziej przeraża, gdyż tak naprawdę, sami odbieramy sobie możliwość życia w zdrowym środowisku, a tym samym, narażamy się na różnego rodzaju choroby, które są powiązane z zanieczyszczonym środowiskiem, jak choćby różnego rodzaju nowotwory. Przykrym widokiem, jest również ten, gdzie donice betonowe, których przeznaczeniem jest, aby rosły w nich kwiaty, czy też inne rośliny, wypełnione są niedopałkami papierosów, przez co nawet rosnąca tam wcześniej roślinność, nie ma szans na przetrwanie.

Niestety wpływ na tego typu zachowania, jest tak naprawdę żaden. Ludzie nie przywiązują wagi do tego, co dzieje się z ich otoczeniem, być może nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że poza walorami estetycznymi, które niewątpliwie zostają zaburzone, przez nadmiar odpadów, wpływają przede wszystkim negatywnie na nasze zdrowie, które jest tak cenne. Poza tym, pamiętajmy również, iż w tak zanieczyszczonym środowisku będą rozwijać się nasze dzieci, które są dla nas tak ważne.

więcej na: http://www.konarch.pl/kosze-na-smieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *