Zgrany zespół osiąga lepsze wyniki

W każdej większej grupie ludzi, którzy spędzają ze sobą wiele czasu na wspólnej pracy niezbędna jest możliwość ich wspólnego zapoznania się także w sytuacjach prywatnych. Podobnie jest w każdym zakładzie pracy. Bliższe znajomości pomiędzy poszczególnymi współpracownikami pozwalają na zbudowanie lepszej atmosfery w pracy, a ta z kolei przekłada się na lepsze wyniki w niej osiągane. Nie powinno to nikogo dziwić – wszak każdy z nas woli pracować w przyjemnej atmosferze, otoczony ludźmi z którymi ma wiele wspólnych tematów do rozmów.
W wielu przedsiębiorstwach organizowane są imprezy firmowe. Często polegają one jedynie na spotkaniu w restauracji, często zakrapianym alkoholem. Fakt, wspólnie wypite piwo pozwala rozluźnić atmosferę, a pracownicy dzięki temu otwierają się wzajemnie przed sobą i rozmawiają szczerzej. Dzięki temu poznają się wzajemnie, często poznają też swoje rodziny i nawiązują przyjaźnie.

W naszej ocenie warto jednak zadbać o to, żeby taka impreza miała ciekawszy program, a nie ograniczała się jedynie do nudnego spotkania w restauracji. Warto zadbać o to, żeby pracownicy oprócz jedzenia i picia mieli zapewnioną jeszcze dodatkową rozrywkę. Może to być koncert, występ kabaretu lub pokaz sztucznych ogni. Ale czy to wystarczy?

A może lepsza jest impreza, która pozwoli grupie ludzi przeżyć wspólne emocje. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że wspólnie przeżyte emocje najlepiej budują jedność całej grupy. Pomysłów na plan takiego spotkania jest wiele. Może być to zorganizowana rywalizacja sportowa dla pracowników, wspólny wyjazd na paintball lub wizyta na torze gocartów albo strzelnicy.

Trzeba przyznać, że dużym powodzeniem cieszą się też imprezy na świeżym powietrzu, połączone z grillem lub ogniskiem. Są one szczególnie wartościowe w przypadku gdy impreza organizowana jest dla naprawdę dużej grupy ludzi. Trzeba tylko liczyć się z możliwością zepsucia całej zabawy przez pogodę.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielu przedsiębiorców ma czas na to, żeby oprócz prowadzenia spraw firmy zajmować się jeszcze organizowaniem i wymyślaniem planu imprezy. W takich sytuacjach pomocą może służyć agencja eventowa. Zaletą skorzystania z jej usług jest to, że ma ona doświadczenie i na podstawie informacji o liczebności grupy, jej wieku, rozkładowi płci i branży Twojego zakładu pracy może ona dobrać najbardziej atrakcyjny dla tych ludzi zestaw rozrywek. Dzięki takiemu rozwiązaniu imprezy integracyjne dla firm stają się ciekawe i spełniają swoją funkcję, którą jest doprowadzenie do integracji wszystkich pracowników, poprawy atmosfery w firmie i podniesienia dzięki temu wydajności ich pracy.

Według nas każdemu pracodawcy powinno zależeć na tym, żeby jego pracownicy stanowili jak najbardziej zgrany i zaprzyjaźniony zespół. Dlatego nie warto zwlekać z organizacją dla nich imprezy integracyjnej. Koszty z tym związane nie powinny nadmiernie obciążać budżetu przedsiębiorstwa, a zyski jakie przynosi zaprzyjaźniony zespół w zakładzie pracy zdecydowanie je przewyższają.

Więcej na: http://go2events.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *