Zimowe szaleństwo

Za oknem prószy pierwszy śnieg, każdego ranka na szybach widać wzory malowane przez mróz. Wieczory spędzasz z kubkiem gorącej herbaty z miodem, cytryną i ulubioną książką na kolanach. Otulasz się kocem i pragniesz ukryć się przed szarością jesieni.

Tęsknisz za słońcem, zielenią i krótkimi szortami. Niestety lato odeszło w zapomniane i teraz pora skupić się na tym, aby przetrwać zimę. Czy naprawdę jest ona taka straszna? A co z wypadami na narty w gronie znajomych? Piciem gorącej czekolady na stoku? Lepieniem bałwana i rzucaniem się śnieżkami? Przecież nawet w wieku 70 lat to wciąż jest świetna zabawa. Zima ma swój urok, kojarzy się z choinką i świętami Bożego Narodzenia, z rodzinnym ciepłem, sylwestrem, noworocznymi postanowieniami i wesołymi wyjazdami w góry. Kiedy temperatura spada poniżej zera, a na ulicach zaczyna leżeć cienka warstwa śniegu nasze myśli nieubłaganie coraz częściej wędrują w kierunku gór.

ski-932188_1280

Pora więc zaplanować wyjazd na narty lub snowboard. Gdzie najlepiej się wybrać aby nie przepłacić i w pełni wykorzystać nasz urlop? Najpierw należy określić, czy chcemy opuszczać granice kraju czy może udać się w Tatry lub Karpaty. Niestety ceny karnetów w Polsce nie są współmierne do tego co zazwyczaj mamy na stoku. Słabe przygotowanie nawierzchni, tłumy i godzinne kolejki do wyciągu często rozczarowują przyjezdnych. Warto więc może dołożyć nieco więcej grosza i wybrać się gdzieś dalej. Już Czechy mają w swojej ofercie dużo ciekawsze miejsca, a ceny są konkurencyjne do tych, które spotkamy w Polsce.

Narty we Włoszech to najlepsze rozwiązanie. Wyjazd w Dolomity zapewni ci nie tylko dobrą zabawę ale także piękne widoki, których pozazdroszczą wszyscy znajomi. Dobrze prosperującymi ośrodkami są także francuskie Alpy, a miejscowości takie jak Les 2 Alpes należą do jednych z najczęściej wybieranych kierunków zimą przez naszych rodaków. Biura podróży gwarantują miejsca w hotelach znajdujących się przy samym stoku, dzięki czemu wystarczy wyjść przed budynek w którym nocujemy aby znaleźć się w centrum rozrywki. Istotną kwestią jest czy jedziemy na narty autokarem czy być może inwestujemy w wyjazd na narty samolotem. Podróż autokarem jest tańsza, ale zdecydowanie bardziej męcząca – trwa około 21 godzin, natomiast podróż samolotem jest szybka i wygodna, ale wiąże się z dodatkowymi kosztami, które znacznie wpływają na cenę całego wyjazdu. Warto również pomyśleć nad dobraniem odpowiedniego terminu.

Ceny w styczniu i lutym są najwyższe – może warto więc udać się na zimowy urlop w grudniu, marcu bądź kwietniu, kiedy ceny skipassu znacznie maleją. Należy również określić z jaką grupą wiekową osób chcemy spędzać urlop, aby odpowiednio dobrać ofertę. Biura podróży mają dzisiaj również kilka propozycji dla osób w wieku studenckim, dla których przewidziane są na miejscu dodatkowe atrakcje w postaci dyskotek, a nawet koncertów i testowanie nowego sprzętu znanych marek takich jak Burton czy Salomon. Okres zimowych szaleństw zbliża się wielkimi krokami – zaplanuj więc swój wymarzony wyjazd z głową.

Więcej na primoris.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *