Biopaliwa w Polsce

Żeby ocenić czy produkcja biopaliw jest korzystna dla nas i środowiska na początku przede wszystkim powinniśmy się skupić na odpowiedzi na pytanie, czym są biopaliwa? Także biopaliwa najprościej mówiąc to paliwo, które powstało w wyniku przetworzenia produktów organicznych. Biopaliwa wytwarza się najczęściej z trzciny cukrowej, buraków, czy ziemniaków. Można spotkać się również z biopaliwami wyprodukowanymi z przetworzonych roślin oleistych.

Jeżeli chodzi o wytwarzanie biopaliw w Polsce dopiero od 2005 roku zaczęto produkcję na skalę przemysłową. Generalnie biopaliwo można podzielić na gazowe, ciekłe i stałe. Biopaliwo może zastąpić praktycznie każde dowolne nieodnawialne paliwo. Najczęściej spotykanym biopaliwem na stacjach benzynowych to biodiesel, czyli mieszanka estru metylowego kwasu tłuszczowego z olejem napędowym. Jednak jest to paliwo stosowane tylko do samochód z silnikami wysokoprężnymi. Te z silnikami starszymi niestety nie przyjmują tego akurat paliwa.

biopali1

Na pewno zastanawiamy się nad tym po co zostały wprowadzone na rynek biopaliwa, otóż odpowiedź na to pytanie generalnie znajdziemy w samym słowie biopaliwa, czyli do ochrony środowiska. Jednak czy faktycznie są one praktyczne dla środowiska powinniśmy zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie: jakie korzyści przynoszą biopaliwa? Najważniejszą zaletą biopaliw to ich czystość. Uznane one są za produkt ekologiczny. Kolejną zaletą to stałe i pewne dostawy krajowego nośnika energii, co się z tym wiąże zapewnienie dodatkowego dochodu rolnikom oraz aktywizacja i rozwój obszarów wiejskich. Następną zaletą to wytwarzanie mniejszych emisji gazów cieplarnianych, niż w przypadku paliw konwencjonalnych. Poza zaletami biopaliwa mają też swoje wady. Jedną z głównych wad jest wycinanie lasów, niszczenie torfowisk i innych siedlisk w celu pozyskania nowych powierzchni pod uprawę. Niestety biopaliwa mogą mieć niekorzystny wpływ na silniki. Jednak jeżeli chodzi o środowisko, które z roku na rok jest coraz bardziej zanieczyszczone, powinno zachęcać się ludzi do korzystania z biopaliw.

biopali3

Onico-energia dostawcy biopaliw, które specjalizują się w hurtowym obrocie i dostawach gazu ziemnego, ale również diesla i biopaliw do polskich i międzynarodowych koncernów jak i osób indywidualnych. Realizują dostawy paliw przy użyciu transportu drogowego, kolejowego a także morskiego. Mają wysoką ocenę, jako dostawcy swoich produktów. Posiadają produkty bardzo dobrej jakości w niewygórowanej cenie. Cenią sobie niezawodną jakość oraz zadowolenie potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *