Dekoracje okienne

Nasz dom czy mieszkanie to nie tylko ściany. Ważny jest również wystrój wnętrza, jego wyposażenie. Tak jak dbamy o dobór odpowiednich mebli i dodatków, tak samo powinniśmy zadbać o właściwą oprawę okien.

W dawnych, nie tak odległych znów czasach, nasze okna ozdobione były firankami i nieodzownie z nimi związanymi, ciężkimi zasłonami. Teraz metod dekoracji jest dużo więcej W ostatnich czasach bardzo modne są rolety okienne. Pozwalają one w czasie dnia wpuścić do wnętrza sporo światła, a wieczorową porą w całości zasłonić okno i ukryć się przed ciekawskimi spojrzeniami.

roleta-rzymska-verona_594Rolety takie najlepiej wyglądają w nowocześnie urządzonym pomieszczeniu. Różne wzory i kolory, pozwalają łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza. Jednym z ciekawszych odmian rolet wewnętrznych są rolety plisowane. Wyglądają one bardzo dekoracyjnie i same w sobie stanowią niebanalną ozdobę pokoju czy innego pomieszczenia. Z powodzeniem można je też stosować w oknach dachowych. Równie ciekawie prezentują się rolety rzymskie firmy Velset. To ciekawy rodzaj zasłon, które, za pomocą delikatnego łańcuszka, możemy składać tak, by tworzyły szerokie, poziome fałdy.

Ten rodzaj rolet występuje w wielu, różnych rodzajach materiału. Łatwo je więc dobrać zarówno do nowocześnie, jak i klasycznie urządzonego wnętrza. Jak widać wybór rolet jest ogromny, może warto więc zastąpić nimi tradycyjne firanki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *