Dlaczego klinkier na elewację?

Na jaką elewację postawić? Tynk czy może siding? A może cegła klinkierowa? Odpowiedzi na tego rodzaju pytania poszukują wszyscy, którzy muszą podjąć decyzję w tym względzie. Nie ma wątpliwości, że każde z tych rozwiązań ma zarówno zalety, jak i wady, jak zresztą wszystko.

Problem polega jednak na tym, aby wybrać takie, które będzie miało tych wad jak najmniej. Trzeba po prostu dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw i wówczas dopiero zdecydować, jaki rodzaj elewacji najbardziej nada się na nasz dom.

Jeśli rozejrzymy się wokół, to łatwo stwierdzimy, że ludzie wybierają przede wszystkim na wykończenie zewnętrznych ścian budynków tynki elewacyjne. Są one stosunkowo trwałe, estetyczne i do tego jeszcze dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej. Tak więc, jest z czego wybierać. Siding z kolei w naszych warunkach nie przyjął się specjalnie.

A co w takim razie z cegłą klinkierową na elewację? Otóż, powstały różne mity na temat elewacji z cegły klinkierowej.

  • Mit 1 cegła klinkierowa posiada mała game kolorystyczną. MIt 2 cegła klinkierowa jest kosztownym materiałem. A jak ma się to do rzeczywistości? Można chyba śmiało owym mitom zaprzeczyć. Na początek obalmy Mit 1 Cegła klinkierowa posiada mała game kolorystyczną. Co to znaczy małą gamę kolorystyczną? W porównaniu z kolorystyką tynków jest ona mniejsza, ale z drugiej strony cegła jest materiałem, który nie może po prostu wychodzić poza pewne kolory. Jak wyglądałby dom z cegły w odcieniu niebieskim? Raczej nie byłoby to do przyjęcia.

ceg1

  • A teraz rozprawmy się z drugą kwestą, czyli Mit 2 Cegła klinkierowa jest kosztownym materiałem. To prawda, że nie jest tania, ale elewacja klinkierowa przetrwa latami i nic się z nią nie dzieje. W ten sposób łatwo obliczyć, że to inwestycja, która w ogólnych rozrachunku się opłaca i wcale nie jest taka droga.

Tak więc, mity na temat elewacji z cegły klinkierowej są tylko mitami i należy ich brać pod uwagę, kiedy planujemy wykonanie elewacji domu czy innego rodzaju budynku.

Poszukujesz producenta cegły klinkierowej? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Lode na stronie internetowej http://www.lode.pl/pl/cegly-i-plytki-klinkierowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *