Najpierw planowanie, potem budowa domu!

Planowanie budowy domu to bardzo czasochłonny proces. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz musiał podjąć wiele decyzji dotyczących tego, jak będzie wyglądał Twój dom i ile na niego wydasz. Będziesz musiał również rozważyć kwestię materiałów. Aby wybrać te idealne kostki albo materiały na fasadę, możesz w sieci wyszukać hasła brukarstwo albo nowoczesne elewacje – dzięki temu na pewno szybko znajdziesz inspiracje, dzięki którym powstanie projekt idealny. Od czego zacząć planowanie?

Pierwszą decyzją zazwyczaj jest to, czy zdecydujemy się na projekt gotowy, czy też na taki wykonany przez architekta. Każde z tych podjeść ma swoje plusy i minusy. Gotowy projekt zwykle oznacza szybszą realizację całego przedsięwzięcia. Nie zawsze – wbrew obiegowej opinii – będzie on jednak tańszy. Bardzo często będziemy musieli bardzo dużo dopłacić za adaptacje gotowego projektu. Wiele będzie tutaj zależało od warunków na naszej działce oraz od lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego, który może podyktować wysokość domu czy kąt dachu.

Architekt może być w całym procesie bardzo pomocnym. Wykona on dla Ciebie projekt unikalny. Będzie on też idealnie dostosowany dla Twoich potrzeb – być może zawsze marzyłeś o domu z trzema sypialniami i wieloma balkonami. Jest to do wykonania. Architekt zaproponuje też wiele ciekawych rozwiązań, na przykład modne materiały na elewację. Pomoże on też nam dobrać elementy takie, jak kostka brukowa, kolory okien czy nawet rolety zewnętrzne.

Co robić, gdy mamy już projekt? Oczywiście przyjdzie czas na jego realizację. Na pewno warto postarać się o dobrą ekipę budowlaną. To od niej w dużej mierze będzie zależało powodzenie procesu budowy. Postaraj się znaleźć taką, która jest rzetelna i na czas wykona powierzone jej zadania. Możesz popytać wśród znajomych, czy ktoś nie będzie znał dobrych fachowców. Jeżeli nie, możesz zajrzeć do sieci i zapoznać się z opiniami o różnych firmach. Pamiętaj o tym, by zadbać o spisanie odpowiedniej umowy.

Na pewno warto zastanowić się również nad tym, jak ma wyglądać otoczenie Twojego domu. Być może część działki chcesz przeznaczyć na ogród – w tym wypadku na pewno warto go dobrze zaplanować, a nawet – w niektórych wypadkach – skorzystać z porady architekta krajobrazu. Bardzo ważne będą też inne elementy, takie jak kostka brukowa. Dobrze dobrana, może stanowić bardzo interesujący, estetyczny element w Twoim ogrodzie. Istnieje wiele kształtów i kolorów – na pewno będziesz w stanie dobrać jakąś kostkę dla siebie.

Zobacz też: brukarstwo Kraków | http://www.mk-bruk.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *