O czym pamiętać organizując koncert.

Współcześnie wiele zespołów chciałoby zorganizować swój koncert lecz nie ma środków na wynajęcie miejskich scen, czy też lokali, które takowymi dysponują. Z tym problemem boryka się także wielu organizatorów małych festiwali, ale również organizacje charytatywne, którym zależy na stworzeniu wydarzeń, podczas których organizowane będą zbiórki pieniędzy na szczytny cel. Jest wiele rozwiązań, które umożliwiają realizację takich celów.


Plener, czy koncert w lokalu?

Wiele zależy od tego, w jakim miejscu ma odbywać się wydarzenie. W przypadku koncertów, czy festiwali plenerowych poza odpowiednimi zgodami oraz formalnościami należy wynająć przestrzeń i odpowiednio ją dostosować. Podstawowymi kwestiami są: nagłośnienie oraz scena. Każdy koncert musi być odpowiednio nagłośniony, gdyż bez tego całe wydarzenie pozbawione zostanie podstawowych atutów. Również scena powinna być skonstruowana w taki sposób, aby cały zespół się wyróżniał, był na dobrej wysokości, a powierzchnia była stabilna i utrzymywała ciężar instrumentów muzycznych i członków zespołu. Coraz więcej firm zajmuje się wypożyczaniem oraz odpowiednim montowaniem tego typu sprzętów. Aby znaleźć odpowiednią propozycję należy dokładnie zapoznać się z ofertami znajdującymi się na rynku. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę do przeglądarki internetowej, na przykład: „wypożyczalnia nagłośnienia Kraków” czy „wynajem scen Kraków„. W przypadku koncertów oraz wydarzeń, które będą odbywały się na świeżym powietrzu powinno się również pomyśleć o namiotach.

Dzięki nim uzyska się odpowiednie miejsce, w którym można przechowywać instrumenty. Takie namioty w zależności od wielkości mogą służyć również jako powierzchnie dla zespołów, ale także strefy dla gości koncertów czy festiwali. Dlatego przy planowaniu koncertu plenerowego warto rozważyć wynajęcie namiotu. Wtedy najlepiej wyszukiwać frazy typu: „Wynajem namiotów ekspresowych Kraków”. Namioty ekspresowe wyróżniają się szybkim montażem oraz demontażem, są duże i idealnie sprawdzają się podczas wydarzeń na świeżym powietrzu. Warto znaleźć firmę, która oferuje wszystkie te usługi, dzięki temu można znacznie obniżyć koszty wynajmu ze względu na wynajem większej ilości sprzętów. Niezwykle istotne jest aby o wypożyczony sprzęt dbać, ponieważ jest on bardzo drogi. Dlatego też sam wynajem jest wygodną oraz tanią opcją. W przypadku wydarzeń odbywających się w lokalach dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie sal, które nie mają sceny. Często wynajęcie takowej raz skorzystanie z wypożyczenia sceny jest o wiele tańsze niż wynajem lokalu, który już ma scenę. Istotne, aby dane pomieszczenie umożliwiało montaż sceny oraz nagłośnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *