Problem z trądzikiem

Dermokosmetyki apteczne to pierwszy krok w walce z problemami skóry, na które obecnie uskarża się coraz większa liczba osób, nie tylko w wieku nastoletnim, ale także dorosłych, ponieważ aktualnie wielkim problemem jest tak zwany trądzik nie młodzieńczy, ale ten dopadający osoby po trzydziestym roku życia.


Dermokosmetyki na trądzik mogą być pomocne w pierwszym etapie leczenia – ale ostatecznie i tak nic nie będzie bardziej skuteczne od wizyty u dermatologa, a ostatecznie u endokrynologa jeśli okaże się, że u podstaw problemów z trądzikiem leżą zaburzenia hormonalne. Taka diagnoza przydarza się coraz większej liczbie osób. Prawdopodobnie ma na to wpływ nie tylko żywność nadmiernie wspomagana chemią, ale i hormonami, a także stres, zanieczyszczenia w miastach itp. Dermokosmetyki łuszczyca to także metoda na walkę z tą uciążliwą przypadłością jednak i w tym przypadku zwykle konieczna jest wizyta u lekarza.

tradzik
Dermokosmetyki apteczne bywają skuteczne przede wszystkim przy mniejszych objawach czy to trądziku, czy innych niedoskonałości skóry, kolejnym krokiem o ile sytuacja się pogarsza jest włączenie intensywnej terapii leczniczej często poprzez antybiotyki, albo inne środki, nawet sterydy, które wspomagają walkę z trądzikiem.

 
Szukanie przyczyny masowo pojawiającego się trądziku u osób dorosłych to nie lada wyczyn – bo tych przyczyn może być cała masa. Często odpowiada za to podłoże genetyczne, ale w dużej mierze również wspominany wyżej styl żywienia się (fastfoody, napoje gazowane, żywność wspomagana całą tablicą Mendelejewa), styl życia (mało snu, brak odpowiedniej higieny skóry), a także lekceważenie problemu i próba reagowania na niego gdy sytuacja jest już bardzo zaogniona.
Warto podkreślić też, co ważne zwłaszcza dla nastolatków, że nie zawsze prawdą jest, że trądzik pojawia się jako konsekwencja braku dbałości o higienę. Może tak być, ale wcale nie musi. Dermokosmetyki na trądzik cieszą się wielką popularnością, kupuje je wiele osób, ale czasem sytuacja jest już zbyt poważna i musi być włączone bardziej intensywne leczenie.

dermo
Obecnie trądzik przestaje już być tematem tabu – nie trzeba się wstydzić tej przypadłości, w mediach pojawia się wiele kampanii na ten temat, jednak warto wiedzieć więcej o przyczynach tego schorzenia, jak się zaczyna, jak jej zaobserwować w pierwszej fazie, żeby móc z nim skutecznie walczyć. Trądzik u osób dorosłych przebiega inaczej niż u nastolatków – pojawia się na ogół w dolnych partiach twarzy, podczas gdy nastoletni przebiega w górnej partii twarzy, albo na całej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *