Przekładnie planetarne i przekładnie kątowe – specyfika

Noszące roboczą nazwę obiegowych – przekładnie planetarne są rozwiązaniami, które coraz stosuje się w przemyśle.

Dzieje się tak przede wszystkim poprzez ich wysoką wytrzymałość oraz niewielką masę, co w przełożeniu na tradycyjne przekładnie i przy zastosowaniu takich samych parametrów wyjściowych czyni je konkurencyjnymi.

Przekładnia planetarna bazuje na podzespołach planetarnych, które dzięki wielopunktowym zazębieniom przenoszą napęd z idealnym przełożeniem. W skład zespołu wchodzą koło słoneczne, zespół umieszczonych na jarzmie satelitów oraz wieniec zębaty.

2

Przekładnia kątowa wykorzystywana jest w wiertnicach ziemi, świdrach, przekładniach do kosiarek, rozdzielaczach i rozdzielaczach.

Jednym z czołowych producentów precyzyjnych przekładni planetarnych do zastosowania z serwosilnikami jest tajwańska firma Apex Dynamics Inc. Dzięki prostej, ale jednocześnie nowoczesnej konstrukcji i w oparciu o najaktualniejsze osiągnięcia techniki ich charakterystyką jest zwarta budowa oraz możność przenoszenia wysokich momentów obrotowych przy jednoczesnej wysokiej dynamice pracy.

Zalety te czynią produkty firmy Apex idealnymi w warunkach, gdzie wymaga się dużej precyzji i niezawodności. Choć firma jest stosunkowo młoda, bowiem działająca na rynku zaledwie od 1990 roku, to w oczach konsumentów jej dynamiczny rozwój nie pozostał obojętnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *