W czym pomóc może naszej firmie agencja rekrutacyjna?

Mówi się, że firmę tworzą ludzie. Wiele jest prawdy w tych słowach. To ludzie wnoszą swoje doświadczenie, entuzjazm i wiele innych cech, które sprawiają, że biznes kwitnie albo umiera. Dlatego tak ważna jest dobra kadra.

W obecnych czasach, czasach niskiego bezrobocia coraz trudniej jest utrzymać dobrego pracownika przy sobie. Z pewnością również firmom nie jest łatwo go znaleźć. Wiele firm decyduje się na to, aby procesy rekrutacyjne wsparła agencja doradztwa personalnego. Jest to bardzo dobry ruch, zwłaszcza jeśli w naszych strukturach nie ma osoby odpowiedzialnej za działania HR. Agencja rekrutacyjna bardzo często zatrudniana jest przez małe firmy, w których nie ma działu zarządzania zasobami ludzkimi. Zazwyczaj w takich przypadkach wsparcie ze strony tej firmy zewnętrznej nie polega tylko na wystawianiu ogłoszeń.

Jest to również selekcja aplikacji, prowadzenie rozmów i prowadzenie całego procesu rekrutacji. Czasami agencja doradztwa personalnego zajmuje się również wdrożeniem pracownika na stanowisko. Niekiedy tego typu firmy zajmują się również sprawami związanymi z wypłatą. Rzadko bo rzadko, ale czasem również zajmują się podpisaniem umowy z danym kadnydatem. Takie rozwiązania o tak szerokim spectrum działań zazwyczaj wybierają małe firmy.

Oczywiście, z pomocy firmy, jaką jest agencja rekrutacyjna korzystają również duże przedsiębiorstwa. Tutaj podstawowym zadaniem jest selekcja aplikacji i umawianie kandydatów na spotkania. Rzadko się zdarza, żeby agencja doradztwa personalnego prowadziła samodzielnie cały proces rekrutacji. Zazwyczaj duże firmy mają swoje działy HR i to one zajmują się prowadzeniem rozmów i konkretnymi działaniami z wybranym kandydatem. To często bardzo żmudne działania, dlatego firmy wolą zlecić to komuś z zewnątrz, zamiast swoim pracownikom.

Oczywiście współpraca z firmą jaką jest agencja doradztwa personalnego jest dość kosztowna. Natomiast czasami lepiej jest zainwestować w taką współpracę zamiast tworzyć nowy etat w firmie. Jeśli jedynym zadaniem nowej osoby ma być selekcja aplikacji i dzwonienie do kandydatów, to być może rzeczywiście lepiej będzie, żeby zajęła się tym dla nas agencja rekrutacyjna. Będzie to na pewno tańsze rozwiązanie niż tworzenie kolejnego stanowiska w naszej firmie. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na tego typu rozwiązania.

więcej na: http://www.mostwanted.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *