Wymiana opon podczas przeglądu? Czemu nie!

Każdej jesieni przed pierwszymi opadami śniegu kierowcy ustawiają się w długich kolejkach do warsztatów na wymianę opon z letnich na zimowe. Warsztaty mają pełne ręce roboty, nawet te największe i najszybsze w wykonywaniu swoich usług mają problemy z nadążeniem za błyskawicznie napływającymi zleceniami. Powoduje to, że na wymianę opon czasami musimy poczekać nawet kilka dni, ponieważ dopiero wtedy nasz warsztat będzie dysponował chwilą wolnego czasu. Jeśli jednak w międzyczasie spadnie śnieg, będziemy ugotowani.

Stacja kontroli pojazdów, opony, felgi, klimatyzacja OświęcimAby odciążyć sieć warsztatów samochodowych i usprawnić proces wymiany opon, niektóre stacje diagnostyczne wprowadziły do swojej oferty możliwość wymiany opon na miejscu. Taka stacja kontroli pojazdów wyposażona jest w maszynę do zmieniania opon oraz dodatkowych pracowników, którzy bardzo szybko dokonają procesu wymiany. Dzięki temu po wykonywaniu obowiązkowego badania technicznego naszego samochodu, możemy od razu mieć z głowy również wymianę opon. Nie musimy jeździć po innych warsztatach, zaoszczędzamy dzięki temu czas i pieniądze.

Stacje diagnostyczne wykonujące wyżej wymienioną usługę zazwyczaj wymagają wcześniejszego umówienia się na termin badania z wymianą opon. Najlepiej nie robić tego na ostatnią chwilę, dzięki czemu czas oczekiwania będzie krótszy. Czasem już tego samego dnia możemy zgłosić się na badanie, podczas którego pracownicy stacji założą nam nowe opony na felgi. Usługa wymiany opon jest zazwyczaj oferowana w podobnej cenie jak w warsztatach, jednak niektóre stacje kontroli pojazdów mogą oferować rabaty dla swoich stałych klientów.

 

Dziękujemy za przygotowanie tekstu:

rscar-oswiecim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *