Aplikacja do rysowania - nowe technologie

Aplikacja do rysowania - nowe technologie

Każda pasja wiąże się z ponoszeniem kosztów na jej rozwój, nie inaczej ta kwestia wygląda w przypadku zdolności plastycznych. Chodzi oczywiście o zakup najważniejszych akcesoriów – kredek, flamastrów, ołówków, farb i innych przedmiotów bez których tworzenie nowych dzieł jest po prostu niemożliwe. Ich zużywanie się jest całkowicie normalne, dlatego konieczna jest ich regularna wymiana. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wyjście z tej sytuacji – z pomocą mogą przyjść ciekawe aplikacje na urządzenia mobilne.

Aplikacja do rysowania - nowe technologie

Moc aplikacji do rysowania

Współczesne aplikacje są bardzo pomocne w życiu codziennym i niekiedy pozwalają na rozwój hobby  niewielkim kosztem. Każda aplikacja do rysowania może być zainstalowana na iPadzie i nauczyć wszystkiego od podstaw oraz udoskonalać dotychczas zdobyte umiejętności. Pierwszym rozwiązaniem, na które powinno się zwrócić uwagę jest Adobe Photoshop Sketch, w którym rysuje się podobnie jak na zwykłej kartce papieru. Każdą pracę można udoskonalić dostępnymi efektami malarskimi, na przykład przy użyciu akwareli. Wśród wielu dostępnych funkcji aplikacja do rysowania umożliwia korzystanie z pędzli, ołówków. Aplikacja jest całkowicie darmowa i daje szereg ciekawych możliwości, które z pewnością będą wsparciem dla dzieci i dorosłych pasjonujących się rysowaniem. Kolejną aplikacją wartą przetestowania jest Procreate, którą dedykuje się głównie specjalistom w dziedzinie tworzenia dzieł sztuki. Można ją zainstalować iPhone’ie, wówczas otrzymuje się dostęp do dużego wyboru poszczególnych narzędzi artystycznych. Wrażenie robią między innymi specjalistyczne pędzle i przypisane do nich konfiguracje. Ponadto aby uzyskać pożądany efekt wystarczy skorzystać z jednego lub kilku trybów mieszania warstw i kolorów. Ta aplikacja do rysowania kosztuje niecałe 48 złotych, co jest pewnego rodzaju przemyślaną inwestycją.

Aplikacja do rysowania – na którą się zdecydować?

Comic Draw do kolejna aplikacja do rysowania, ale stworzona z myślą o twórcach komiksów, poza wieloma narzędziami, znajduje się w niej opcja dodawania dymków. Umieszczanie w nich wymyślonych przez siebie tekstów może ciekawą pasję. Wszystkie możliwości są całkowicie darmowe, publikowanie i dzielenie się efektami końcowymi również. Dążąc do stworzenia prawdziwego dzieła sztuki powinno się pobrać aplikację Adobe Illustrator Draw, która umożliwia tworzenie nawet wówczas, kiedy użytkownik iPada znajduje się w ruchu. Ciekawe funkcje zostały udostępnione także w aplikacji Art Studio Pro, która często jest porównywana do wspomnianej wcześniej Procreate. Osobom mającym wiele wizji artystycznych rekomenduje się najczęściej Paper WeTransfer będący idealnym narzędziem do tworzenia kolorowego świata wyobraźni. Kolejnymi czterema propozycjami są Linea Sketch, Affinity Designer, Autodesk Sketchbook oraz ArtRage. Każda aplikacja do rysowania poszerza horyzonty i zmienia nieco perspektywę tworzenia. Różnorodność dostępnych narzędzi sprawia, że jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia. Na początku swojej plastycznej kariery najlepiej postawić na darmowe aplikacje.

Podobne artykuły