Aplikacje z ćwiczeniami fitness

Aplikacje z ćwiczeniami fitness

Wykonywanie codziennych treningów jest pewnego rodzaju rytuałem. Służy to zdrowiu i procentuje na przyszłość. W obecnych czasach, kiedy w związku z pandemią zamknięte są siłownie i kluby fitness, każdy musi radzić sobie w tym zakresie samodzielnie. Z pomocą przychodzą treningi online. Alternatywą dla nich mogą być dedykowane aplikacje, które nie tylko pomagają dobrać ćwiczenia. Monitorują one również wszystkie parametry podczas wysiłku.

Aplikacje z ćwiczeniami fitness

Wybór aplikacji do ćwiczeń

Wybór aplikacji do ćwiczeń fitness z powodzeniem zastąpi ewentualne treningi personalne z trenerem. To jedna z najlepszych form sprawdzenia, czy konkretne ćwiczenia są odpowiednie i czy można je wykonać. W ten sposób utrzymuje się ciało w dobrej formie i oszczędza środki, które mogłyby być przeznaczone na profesjonalne treningi. Działanie aplikacji zakłada codzienne zestawienie ćwiczeń do wykonania. Schemat treningowy pozwala zaoszczędzić czas, który często przeznacza się na dobór aktywności. Aplikacja robi to za użytkownika. Pierwszą z propozycji jest Workout Trainer, w której ćwiczenia prezentują profesjonalni trenerzy. Wszystkie pokazywane są dokładnie, by każdy mógł zrozumieć sposób ich wykonywania. Ciekawą opcją jest możliwość wyboru celu, który jest główną przyczyną rozpoczęcia treningów.

Aplikacje z gotowymi treningami

Kolejną aplikacją jest Aerobiczna szóstka Weidera A6W, którą skutecznie wzmacnia się mięśnie brzucha. Oczywiście w tej aplikacji również ustanawiane są harmonogramy na każdy dzień. Kolejnym rozwiązaniem godnym rozważenia jest JEFIT Workout Exercise Traner, które jest całkowicie darmowe. W bazie znajduje się aż 1300 ćwiczeń, przy których znajdują się ich animacje wraz ze szczegółowymi opisami. W tym przypadku nie ma konieczności korzystania z góry ustanowionego planu treningowego. Można skomponować własny harmonogram. Wśród aplikacji fitness znajdują się również Virtuagym Fitness Home&Gym, 7-minutowe ćwiczenia, MyFitnessPal, Daily Workouts Free. Dodatkowo dostępne są treningi pośladków, które również cieszą się popularnością. Ponadto dostępne do aplikacje pod patronatem znanych marek odzieżowych. Znajdzie się coś również dla miłośników treningów interwałowych.

Podobne artykuły