Filmy o sztucznej inteligencji - sprawdź najlepsze tytuły

Filmy o sztucznej inteligencji - sprawdź najlepsze tytuły

Popularne serwisy, takie jak Netflix i HBO GO umożliwiają oglądanie wielu filmów o różnej tematyce. Co ciekawe, dość dużym zainteresowaniem cieszą się produkcje, w których tematem głównym jest sztuczna inteligencja. Jak się okazuje, jest to bardzo ciekawa odsłona współczesnego postępu technologicznego.

Filmy o sztucznej inteligencji - sprawdź najlepsze tytuły

Filmy o sztucznej inteligencji

Pierwsza propozycja pochodzi z roku 2011. Serial „Black Mirror” to serial składający się aż z pięciu sezonów. Wszystko wskazuje na to, że pojawią się kolejne. Jest to produkcja zaliczana do grona psychologicznych. Fabuła skupia się na tym, jaki wpływ na codzienne funkcjonowanie może mieć sztuczna inteligencja. Drugą propozycją kinomanów jest film pod tytułem „Westworld”. Głównym bohaterem jest naukowiec odpowiedzialny za stworzenie parku. Przebywały w nim hosty, czyli twory sztucznej inteligencji. Zdobył 13 nagród i ponad 70 nominacji, co udowadnia, że jest jedną z najlepszych produkcji. Składającego się z trzech części „Matrixa” chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Film opowiada historię hakera komputerowego. Prowadzi on podwójne życie, a dzięki Morfeuszowi wkracza do nowego świata ze sztuczną inteligencją. Dla fanów wątków miłosnych w produkcjach filmowych poleca się między innymi tytuł „Ex Machina”. Głównego bohatera i robota zaczyna łączyć uczucie. Jakiego rodzaju? Na to pytanie odpowie fabuła.

Fenomen filmów o sztucznej inteligencji

Filmy z wątkami sztucznej inteligencji są czymś nie do końca znanym. Dlatego gromadzą przed ekranami wielu widzów. Takie z pewnością są tytuły „Chappie” oraz „Sentient”. Pierwszy opowiada historię robota policyjnego, który zostaje uprowadzony. Drugi natomiast opowiada o działaniach, jakie podejmuje sztuczna inteligencja w odniesieniu do człowieka. Roboty i sposób ich funkcjonowania stały się także podstawą do nakręcenia produkcji takich jak: „Człowiek przyszłości”, „Prometeusz”, „RoboCop”, czy „Nieustraszony”. Wszystkie wskazane w artykule produkcje łączy jedno. Chęć poznania przyszłości całego świata, w którym stery może przejąć sztuczna inteligencja.

Podobne artykuły