Czy można wylogować się z Messengera?

Czy można wylogować się z Messengera?

Messenger to bardzo popularny komunikator internetowy, z którego codziennie korzystają miliony ludzi na całym świecie. Warto zauważyć, że wiele osób zastanawia się nad tym czy z Messengera można się wylogować i jak tego dokonać?

Wylogowanie z Messengera

Warto zauważyć, że w aplikacji Messenger nie znajdziemy bezpośredniego przycisku o nazwie „wyloguj”. Twórcy Messengera nie dodali takiej opcji. Należy, bowiem podkreślić, że jest to aplikacja, z której w ciągu dnia korzysta się naprawdę często, dlatego też wylogowanie po każdej zakończonej konwersacji byłoby po prostu mało praktyczne. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby nasze dane z Messengera były bezpieczne możemy skorzystać z rozwiązania polegającego na wylogowaniu się z sesji. Warto również dodać, że dane z Messengera możemy całkowicie usunąć wówczas należy zastosować opcje czyszczenia danych.

Czy można wylogować się z Messengera?

Możliwość polegająca na wylogowaniu się z sesji.

Sesje z Messengera powiązane są z sesjami z Facebooka. Dlatego też, aby wylogować się z sesji na Messengerze wystarczy w aplikacji Facebook wybrać następujące opcje: „Ustawienia” - „Bezpieczeństwo i logowanie” – „Miejsce logowania”. Następnie należy wybrać nazwę urządzenia, z którego chcemy się wylogować i kliknąć „Wyloguj się”. Warto zauważyć, że w tym miejscu oprócz opcji „Wyloguj się” pojawia się także opcja „To nie Ty”, tę opcję wybieramy, jeżeli uważamy, że na wskazanym urządzeniu zalogował się ktoś inny niż my. Natomiast po wybraniu „Wyloguj się” dobrze jest dokonać próby uruchomienia Messengera. Przy otwieraniu aplikacji powinien pojawić się komunikat „Sesja wygasła”.

Opcja czyszczenia danych.

Jeżeli chcemy usunąć dane, jakie zbiera na nasz temat Messenger takie jak np. lokalizacja, ID czy nazwa użytkownika należy zdecydować się na czyszczenie danych. Jak tego dokonać? W telefonie wchodzimy w opcję „Ustawienia”, następnie odszukujemy i klikamy w następujące opcje: „Aplikacje” – „Messenger” – „Przechowywanie danych” – „Wyczyść dane”. Dzięki temu nasze dane zostaną usunięte z aplikacji, a po próbie uruchomienia aplikacji pojawi się komunikat informujący o tym, że sesja wygasła.

Podobne artykuły