Rozpoznawanie muzyki z pomocą aplikacji

Rozpoznawanie muzyki z pomocą aplikacji

Słuchanie ulubionej muzyki jest sposobem na rozładowanie negatywnych emocji i zrelaksowania się po naprawdę ciężkim dniu. Nic lepiej nie uspokaja i nie koi skołatanych nerwów, niż znajome dźwięki. Muzyką można rozkoszować się wszędzie: w zaciszu domowym, na spacerze, w autobusie, samochodzie, czy innym środku transportu. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu smartfony, chociaż nie tylko, ponieważ istnieje wiele stacji radiowych, skąd można słuchać swoich ulubionych utworów.

Rozpoznawanie muzyki z pomocą aplikacji

Jaki to tytuł?

To pytanie z całą pewnością zadaje sobie codziennie wielu ludzi, którym przypadłą do gustu usłyszana po raz pierwszy piosenka. Zamiast zastanawiać się przez dłuższy czas warto pobrać aplikację, która umożliwia rozpoznawanie muzyki. Oczywiście poza taką funkcją mile widziane są także inne, na przykład ciekawostki na temat wykonawcy utworu lub tłumaczenia tekstu napisanego w języku obcym. Najbardziej znaną propozycją jest aplikacja Shazam, którą z powodzeniem można łączyć z działanie Spotify. To właśnie takie rozwiązanie pozwala w podstawowej wersji rozpoznać utwór pojawiający się w ulubionej stacji radiowej. Co ciekawe, zapisaną piosenkę można dodać z poziomu aplikacji do regularnie odtwarzanych list przebojów. Pozyskanymi informacjami można dzielić się ze znajomymi poprzez portale społecznościowe. SoundHound to kolejna propozycja umożliwiająca rozpoznawanie muzyki. Ponadto poznaje się ciekawostki z zakresu twórczości danego artysty. Najlepszą opcją w aplikacji jest odnajdywanie piosenek na podstawie nucenia melodii – problem z ustaleniem tytułu znika raz na zawsze.

Nauka języka poprzez rozpoznawanie muzyki

Znajomość języków obcych jest niezwykle przydatna w codziennym funkcjonowaniu. Często najprostsze metody wyróżniają się wysoką skutecznością. Doskonałym dowodem na słuszność tego stwierdzenia jest nauka poprzez tłumaczenie popularnych tekstów piosenek, a do tego celu sprawdza się idealnie aplikacja Musicmatch. Ma ona wszystkie podstawowe funkcje, która znacznie ułatwiają proces nauki języka obcego przez osoby w każdym wieku. W tekstach piosenek ukrywa się często wiele zwrotów, które stosuje się w potocznej mowie danego języka, co wpływa na ułatwianie komunikacji. Ostatnimi dwoma propozycjami są MusicID oraz Music Recognition/Visualizer. Pierwsza przeznaczona jest dla miłośników prostych i klasycznych rozwiązań, czyli zwykłego rozpoznawania muzyki. Na korzyść tego rozwiązania przemawia czytelny oraz intuicyjny interfejs, który znacząco wpływa na wygodę korzystania z aplikacji. Minimalizm zawsze się podoba, a dodatkowo nie zajmuje zbyt dużej ilości pamięci w urządzeniu mobilnym. Ostatnia z wymienionych aplikacji nie jest już taka zwykła, jak wszystkie powyższe. Poza oczywistymi funkcjami, ma również efekty świetlne, którymi można zaimponować znajomym.  Synchronizacja lampy błyskowej z rytmem muzyki zasługuje na uwagę, zwłaszcza podczas imprez, kiedy każdy detal ma bardzo duże znaczenie. Tę propozycję do rozpoznawania muzyki można pobrać na urządzenie z systemem Android.

Podobne artykuły