Jak przyspieszyć telefon z androidem? Kilka skutecznych metod

Jak przyspieszyć telefon z androidem? Kilka skutecznych metod

Telefony z Androidem są bardzo dobrze znane. Cały czas pojawiają się w nim aktualizacje, które mają poprawić działanie urządzeń. Czasami jednak w telefonach zawodzi płynność. Użytkownicy odczuwają rosnącą frustrację tym faktem. Istnieją metody, które mogą skutecznie zniwelować skutki takiego stanu rzeczy. Wpływa się tym samym na odzyskanie odpowiedniej sprawności działania urządzeń. W żadnym wypadku nie warto w nerwach porywać się na zakup nowego Smartfona – są tańsze sposoby.

Jak przyspieszyć telefon z androidem? Kilka skutecznych metod

Dokonywanie aktualizacji

W zależności od ustawień w telefonie, przeprowadzane są automatyczne aktualizacje poszczególnych aplikacji i funkcjonalności. Jednak nie zawsze dotyczy to tych kwestii, które spowalniają działanie systemu. Wówczas poprzez wybór opcji ustawień systemowych, można wybrać odpowiedni zakres przeprowadzenia zaawansowanej aktualizacji. W ten sposób urządzenie powinno odzyskać dawną sprawność. Do tych czynności niezbędne jest połączenie z Internetem, jeśli nie ma z nim problemu można przejść do odpowiednich ustawień. Wystarczy zaznaczyć żądanie przeprowadzania automatycznych aktualizacji.

Przywracanie ustawień fabrycznych

Kolejnym sposobem na sprawne i skuteczne odblokowanie działania telefonu jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Wielu użytkowników wzbrania się przed tym, ale niepotrzebnie. Niezbędne aplikacje można wgrać od nowa. Zaleca się jednak, by telefon pozostawał „czysty” przez możliwie najdłuższy czas. Często popełnianym błędem jest wychodzenie z danej aplikacji na tak zwane skróty. Niepoprawne ich zamknięcie sprawia, że one nadal działają. W ten sposób spowalniamy działanie całego systemu. Zajmują ponadto dość dużą część pamięci. To kolejny powód do rosnącej frustracji, ponieważ pojawia się wówczas komunikat o kończącym się wolnym miejscu na urządzeniu. Sprawność smartfona można również przywrócić poprzez usunięcie zbędnych widgetów z pulpitu oraz aplikacji, których nie używamy. Regularne czyszczenie telefonu jest także wskazane, nierzadko zdarza się, iż w galerii przechowujemy zdublowane zdjęcia. Jest to całkowicie niepotrzebne i powoduje wyłącznie problemy w działaniu urządzeń.

Podobne artykuły