Face ID - co warto wiedzieć na ten temat?

Face ID - co warto wiedzieć na ten temat?

Niektóre modele nowoczesnych iPhonów takie jak iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xr oraz iPhone XS Max oferują swoim użytkownikom funkcje o nazwie Face ID, która polega na rozpoznawaniu twarzy w telefonie. Co zatem warto wiedzieć na Face ID? W jaki sposób można z niej korzystać?

Face ID – podstawowe informacje

Face ID to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi telefonu odblokować swojego smartfona poprzez rozpoznanie twarzy. Ta technologia biometrycznej autoryzacji opracowana została przez firmę Apple. Dzięki tej innowacyjnej usłudze zbliżając telefon do twarzy możemy nie tylko odblokować swój smartfon, ale także zalogować się do różnego rodzaju usług i aplikacji. Przy wykorzystaniu rozpoznawania twarzy możliwa jest np. autoryzacja zakupów w sklepie Apple. A wszystko to dzięki systemowi dwóch modułów sensorowych, które potrafią określić tożsamość danej osoby na podstawie kształtu jej twarzy. Należy podkreślić, że takie rozwiązanie jest jak najbardziej bezpieczne i precyzyjne, a przy tym niezwykle wygodne w użyciu. Co ważne tego typu technologia wykorzystuje systemy uczące się, dlatego też potrafi rozpoznać naszą twarz nawet wtedy, gdy założymy okulary czy wykonamy makijaż.

Face ID - co warto wiedzieć na ten temat?

Korzystanie z usługi Face ID

Aby zacząć korzystać z funkcji Face ID należy dokonać odpowiedniej konfiguracji. W tym celu w opcji ustawienia wybieramy „Face ID i kod” a następnie klikamy „Skonfiguruj Face ID” i postępujemy według zaleceń. Wielu użytkowników najnowszej generacji iPhonów chętnie korzysta z tego rozwiązania. Dzięki opcji Face ID możemy skutecznie zabezpieczyć swój telefon i nie musimy w tym celu pamiętać haseł, wzorów czy kodów PIN. Należy również zaznaczyć, że Face ID jest także ciekawą alternatywą do popularnej funkcji Touch ID polegającej na odblokowywaniu telefonu przy użyciu odcisku palca. W dzisiejszych czasach rozwój technologii stwarza nam szanse na korzystanie z wielu interesujących rozwiązań, które sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Jednym z nich jest bez wątpienia funkcja Face ID, jeżeli więc mamy taką możliwość warto z niej korzystać.

Podobne artykuły