Kampanie reklamowe a sztuczna inteligencja.

Kampanie reklamowe a sztuczna inteligencja.

W dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja (AI) to pojęcie bardzo popularne. Sztuczną inteligencję wykorzystuje się w wielu różnych dziedzinach nauki oraz aspektach życia codziennego. Dzięki niej jesteśmy w stanie np. o wiele lepiej korzystać z potencjału Internetu. Jak wiadomo z wyszukiwarki Google korzysta bardzo wiele osób na całym świecie, w tym również miliony osób w Polsce. Ekosystem reklamowy Google to, zatem bardzo dobry sposób na skuteczną promocje swojego biznesu i budowanie świadomości marki. W jaki zatem sposób firma Google wykorzystuje sztuczną inteligencję i nauczanie maszynowe w swoim ekosystemie reklamowym? Dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju kampanii reklamowych?

Personalizacja, jako klucz do sukcesu kampanii reklamowych w Google.

Warto zauważyć, że w usługach oferowanych przez Google ogromne znaczenie ma personalizacja pod użytkownika. I tak np. po wprowadzeniu zapytania w wyszukiwarce Google otrzymujemy frazy, które są sprofilowane pod nasze potrzeby. Wśród tak zwanych intencji użytkowników w wyszukiwarce możemy wyróżnić intencje: informacyjne, transakcyjne, poradnikowe czy też nawigacyjne. W jaki zatem sposób Google jest w stanie jak najlepiej dopasować wyświetlane treści do naszych indywidualnych oczekiwań? Kluczowe znaczenie ma tu nauczanie maszynowe (ML) polegające na praktycznym wdrożeniu sztucznej inteligencji poprzez algorytmy uczące się, które to dostosowują się wskutek obserwacji. Należy przy tym podkreślić, że w przypadku ML niezbędna jest bardzo duża ilość danych, a w ekosystemie Google takich danych nie brakuje. Nie od dziś wiadomo, że firma ta wie o swoich użytkownikach bardzo wiele, zbiera ona, bowiem tysiące informacji odnoszących się do naszej aktywności w sieci. Dzięki tego typu działaniom przedsiębiorcy korzystający z usług Google Ads są w stanie kierować swoje kampanie reklamowe do potencjalnych klientów i tym samym zwiększać efektywność reklamy.

Kampanie reklamowe a sztuczna inteligencja.

Kampanie reklamowe wpierane przez AI.

Firma Google poprzez wykorzystanie rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji pomaga przedsiębiorstwom skuteczniej realizować cele zawarte w kampaniach reklamowych. Reklamodawcy otrzymują dostęp wielu rozwiązań, które ułatwiają im tworzenie kampanii reklamowych. Do godnych wyróżnienia działań z zakresu wsparcia nauczania maszynowego wykorzystywanego w ekosystemie Google Ads możemy zaliczyć między innymi kreacje, czyli ustalanie kilkunastu różnych nagłówków reklam, które to zostaną w danym przypadku wybrane przez system tak, aby były jak najlepiej dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika. ML ma duże znaczenie także w takich obszarach jak: targetowanie, ustalanie stawek w kampanii czy atrybucja. Jak więc widać obecnie wspieranie kampanii reklamowych poprzez wykorzystanie do tego celu sztucznej inteligencji ma coraz to większe znaczenie. Dzięki wykorzystaniu przez ekosystem Google nauczania maszynowego reklamy są o wiele bardziej skutecznie dopasowane do potrzeb użytkowników, a więc firmy nie tracą odpowiednich zapytań w wyszukiwarce, a tym samym mają kontrole nad ustaleniem określonego budżetu.

Podobne artykuły