Jak odinstalować aplikację z iPhone?

Jak odinstalować aplikację z iPhone?

Każdy z nas potrzebuje czasem odinstalować różnego rodzaju aplikacje. W dzisiejszych czasach iPhone to popularne i chętnie wybierane urządzenia. Jednak dla osób, które nie korzystały wcześniej z systemu iOS odinstalowanie aplikacji na tego typu sprzęcie nie zawsze może okazać się dość oczywistym zadaniem. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z iPhonem warto dowiedzieć się i zapamiętać jak dokonywać odinstalowania aplikacji na tego typu urządzeniach oraz co zrobić, gdy przypadkowo usuniemy potrzebny nam program.

Odinstalowywanie aplikacji na iPhonie – o czym warto pamiętać dokonując tego typu czynności?

IPhony to urządzenia, które wyróżniają się prostym interfejsem. Za ich pomocą bez problemu możemy korzystać z najpotrzebniejszych funkcji. Można także powiedzieć, że sama czynność odinstalowania aplikacji, (którą uprzednio pobraliśmy ze sklepu App Store) w przypadku tego typu systemu również jest dość prosta. Na urządzeniach z systemem iOS nie musimy, bowiem odinstalowywać aplikacji w ustawieniach telefonu. Jeżeli znudzi się nam konkretna gra, bądź nie korzystamy już z jakiegoś programu to takie aplikacje możemy usunąć w dość intuicyjny sposób. A mianowicie, wystarczy tylko odszukać ikonę aplikacji na ekranie głównym, przytrzymać ją palcem (aż do momentu pojawienia się w rogu aplikacji „x”), a następnie wystarczy już tylko nacisnąć „x” i potwierdzić chęć odinstalowania. Po odinstalowaniu dana gra bądź program zostaną usunięte z naszego ekranu głównego.

Jak odinstalować aplikację z iPhone?

Co należy zrobić, gdy omyłkowo usuniemy potrzebną nam aplikację?

Jak wiadomo pomyłka może zdarzyć się każdemu, co zatem należy zrobić w sytuacji, gdy przez przypadek odinstalujemy niewłaściwy program lub grę? Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie po prostu powtórne pobranie danej aplikacji ze sklepu App Store. Aby móc nadal z niej korzystać wystarczy odszukać ją w sklepie i zainstalować jeszcze raz. Jak więc widać nawet, gdy usuniemy nie tą aplikację, co trzeba nic złego się nie stanie i w prosty sposób będziemy mogli naprawić swój błąd.

Podobne artykuły