Jak zostać testerem gier komputerowych?

Jak zostać testerem gier komputerowych?

Spędzanie większej ilości wolnego czasu przed konsolą może okazać się nie tylko przyjemne, ale i opłacalne. Niektóre osoby jednak, zamiast realnego wynagrodzenia korzystają z możliwości uzyskania dostępu do gry bez ponoszenia kosztów.

Jak zostać testerem gier komputerowych?

Na czym polega praca testera gier?

Głównym zadaniem testerów gier jest sprawdzanie ich poprawności. Wszelkie utrudnienia, niedogodności muszą być na bieżąco raportowane. Tak naprawdę świadczenie takiej pracy może przybierać różne formy. Często w zakres obowiązków wchodzą kwestie logiczne i mechaniczne. Istnieje kilka odmian tego zawodu, na przykład testerzy językowi, funkcjonalni oraz lokalizacji. W pierwszym przypadku mile widziane są osoby z ukończonymi studiami na kierunkach lingwistycznych i językoznawczych. Oczywiście tak jak przy aplikacji na każde stanowisko, również tester gier musi spełnić określone kryteria. Wśród obligatoryjnych znajduje się komunikatywna znajomość języka angielskiego – zarówno w mowie, jak i piśmie. Konieczna jest ponadto dobra umiejętność obsługi Excela i pakietu Microsoft Office. Pozostałymi kryteriami są wysoki poziom komunikatywności, dociekliwość, spostrzegawczość i umiejętności analityczne. By zostać zatrudnionym w charakterze testera gier, wystarczy aplikować na to stanowisko, gdy pojawia się ogłoszenie. Takie oferty są kierowane nierzadko do aktywnych użytkowników forum konkretnych gier. Zawsze warto spróbować szczęścia. Być może pasja stanie się także sposobem na rozwój kariery.

Przebieg rekrutacji i zarobki

Gdy otrzymuje się już zaproszenie na rekrutację, należy spodziewać się sprawdzania znajomości języka angielskiego. Jest to absolutną podstawą. Odbywają się zatem rozmowy w tym języku, przeprowadza się testy – może to przybierać różne formy. Ponadto prowadzone są testy predyspozycji, które mają na celu zbadanie spostrzegawczości, umiejętności analizowania oraz pozostałych kryteriów. Jeżeli chodzi o zarobki, jest to uzależnione od doświadczenie. Jednak najczęściej kwoty te oscylują na samym początku od 3500 złotych brutto, a mogą osiągać nawet pułap 6500 złotych.

Podobne artykuły